Skip to content Skip to footer
 • Genel
 • Kimler Katılabilir?
 • Eğitim İçeriği
 • S.S.S
 • Eğitmen

NLP Eğitimi

NLP eğitimi; farkında olmadan yapılan bilinçdışı kaynaklı davranışların, bilinçli hale getirilmesi için uygulanan teknikleri içeren bir eğitim programıdır. NLP; düşünme, dil, karar verme ve davranış gibi bilişsel süreçlerin, kişiler tarafından yönetilmesi için çalışmalar yapmaktadır. Fakındalık kavramı, NLP eğitimi içerisinde yer alan en temel kazanımlar arasında yer almaktadır. Kişilerin, kendi davranışları hakkında farkındalık kazanması; yaşam standartlarının yükselmesine yardımcı olmaktadır.

NLP Nedir?

NLP, Neuro Linguistic Programming kelimelerinin kısaltılması olarak gösterilmektedir. Neuro kelimesi, zihin ve merkezi sinir sistemini ifade ederken; linguistic kelimesi ise dil ve sembol gibi iletişim araçlarını ifade etmektedir. Programming kelimesi ise zihin programlama işlemlerinin kavramsal ifadesi olarak kullanılmaktadır.

NLP, sözel ve sayısal ifadelerle zihin haritasının yeniden programlanması olarak tanımlanmaktadır. NLP teknikleri ile kişilerin, fiziksel ve ruhsal sağlıklarının en kaliteli düzeye ulaşması mümkün hale gelmektedir. Tüm hayatımızı yönlendiren algı sistemlerimiz, NLP adı verilen pratik psikoloji teknikleriyle daha sağlıklı bir düzeye getirilmektedir.

NLP temelde, insanların kendini keşfetmesi ve becerilerinin farkına varması adına geliştirilmiş bir sistemdir. Zamanla profesyonel amaçlara hizmet eden NLP, günümüzde çeşitli departmanlarda çalışan personellerin gelişimi için kullanılmaktadır.

NLP Eğitimi İçerisinde Neler Öğretilir?

NLP eğitimi, kişilerin bulundukları yaşam içerisinde daha doğru ve daha kaliteli kararlar almasına yardımcı olmaktadır. Online veya yüz yüze olarak alınabilen bu eğitim, kişilerin güçlü teknikler kullanarak bilişsel süreçlerini yeniden düzenlemelerine olanak tanımaktadır. ClickAkademi bünyesinde verilen online NLP eğitimi, şu içeriklerinden oluşmaktadır:

 • NLP tanımı, ilkeleri ve tarihçesi.
 • Varsayımlar ve hedef belirleme sistemleri.
 • Başarının aşamaları.
 • Etkili iletişim teknikleri.
 • Meta programlar ve meta modeller.
 • Milton modeli.
 • Hipnotik dil kalıpları.
 • İletişimin sihirbazları.
 • Çapa atma tekniği.
 • Çerçeveleme tekniği.
 • Boş sandalye tekniği.

NLP Eğitimini Kimler Alabilir?

NLP tekniklerine ilgi duyan ve bu tekniklerin kişisel gelişimine katkı sağlayacağına inan kişiler, en iyi NLP eğitimi fırsatlarından kolaylıkla yararlanabilmektedir. Uzaktan NLP eğitimi için herhangi bir diploma şartı aranmamaktadır. Bununla beraber, NLP kursu hizmetlerine yaygın olarak rağbet gösteren müşteri profili şu şekildedir:

 • Üst düzey yönetici ve personel grubu.
 • Akademisyenler ve öğretmenler.
 • Girişimci bireyler.
 • Tüccar güruhu.
 • İnsan kaynakları ve pazarlama elemanları.

NLP ilkelerini günlük hayatına yedirmek isteyen sıradan kişiler, “en iyi NLP eğitimi kimden alınır?” sorusuna güvenilir bir cevap aramaktadır. Günlük hayatını daha verimli ve daha kaliteli geçirmek isteyen herkes, ClickAkademi bünyesinde verilen NLP kursu hizmetlerine başvurabilmektedir.

NLP Eğitimi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Online NLP eğitimi neticesinde elde edilen bilgiler, pek çok alanda işlevsel bir şekilde kullanılabilmektedir. Zihin programlama ve algı yönetimi gibi konuların en iyi şekilde öğrenilmesine olanak tanıyan NLP teknikleri, kişilerin iş hayatını ve günlük yaşamını daha iyi yönetmesine yardımcı olmaktadır.

Stres, psikopatoloji, fobiler ve daha nice olumsuz durum; NLP tekniklerinin yararlı etkileri sayesinde kontrol altına alınabilmektedir. Psikologlar ve psikiyatristler, NLP tekniklerinin pratik ilkelerinden sık sık yararlanmaktadır.

Pratik psikoloji olarak da adlandırılan NLP, insanların aktif rol oynadığı tüm alanlarda gizli veya açık olarak kullanılmaktadır. “NLP eğitimi nasıl alınır?” sorusuna güvenilir bir cevap arayan kişiler, meslek hayatlarına önemli katkılar sağlayacak birçok eğitim arasından kendilerine en uygun olanı kolaylıkla seçebilmektedir.

Kimler NLP Uzmanı Olabilir?

22 yaşını dolduran ve herhangi bir mental rahatsızlığı olmayan tüm bireyler, NLP uzmanı olmak için gereken yeterliliğe sahip olarak görülmektedir. NLP sertifika eğitimi, herhangi bir tıbbi terapi yerine geçmemekle beraber; tıbbi ve terapötik süreçlerin yardımcısı olarak nitelendirilmektedir.

NLP eğitimi fiyatları, eğitim içeriği ve eğitim saati gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen veya bu alanı sadece günlük hayatına entegre etmek isteyen kişiler, online NLP eğitimi fırsatlarından kolaylıkla yararlanabilmektedir.

NLP Eğitiminin Size Kazandıracakları

NLP tekniklerinin en iyi şekilde öğrenilmesi ve günlük hayatta uygulanması, kişilerin daha mutlu ve daha verimli bir hayat sürmesine yardımcı olmaktadır. NLP teknikleri sayesinde öğrenilen algı yönetimi, kişilerin kendilerini daha iyi tanımasına ve daha doğru karalar almasına olanak tanımaktadır.

Travmatik yaşam olayları ve stres gibi olumsuz durumlar, pratik çözümler sunan NLP teknikleri ile kronik hale gelmeden önlenebilmektedir. Zihin yeniden yapılandırması olarak da tanımlanan bu sistem, kişilerin kötü yaşam olaylarını daha az acı veren bir zemine oturtmasına yardımcı olmaktadır.

NLP eğitiminin, kişilere kattığı en önemli değerlerden bir diğeri; başarıya giden yolda tetikleyici olarak görev alan motivasyon faktörünün, hiç eksilmeden devam etmesine olanak tanıması olarak gösterilmektedir. Kişiler, NLP teknikleri sayesinde motivasyon düşüren faktörlerin farkına varmakta ve bu faktörlere karşı daha dirençli davranmaktadır.

NLP Eğitim Programı Modülleri Nasıldır?

NLP eğitim programı iki modülden oluşmaktadır. Bu modüller, NLP temel düzey eğitimi ve NLP master eğitimi olarak sıralanmaktadır. Her iki modülün de başarılı bir şekilde bitirilmesi, profesyonel anlamda hizmet veren kişilerin çalışma koşullarını daha nitelikli hale getirmektedir.

NLP eğitiminin modülleri, kişilerin ve kurumların daha nitelikli hizmet verebilmesine yardımcı olmaktadır. ClickAkademi bünyesinde verilen temel düzey ve master NLP, uzman eğitmenler aracılığıyla kursiyerlere ulaşmakta ve en nitelikli bilgilerin aktarılmasına olanak tanımaktadır.

NLP Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Sertifikalı NLP eğitimi, kişilerin bu alanı kariyer planlaması olarak görmesine olanak tanımaktadır. Bazı ek eğitimler ve NLP sertifikası ile birçok alanda iş imkânı kazanmak mümkün hale gelmektedir. Eğitici eğitimi ve NLP eğitiminin bir arada bulunduğu kurumlar, nitelikli olarak görülmekte ve daha çok rağbet görmektedir.

NLP sertifikası ile günlük yaşamın daha kaliteli ve daha bilinçli hale gelmesi mümkündür. NLP sertifikası almaya hak kazanan kişiler, NLP tekniklerini en iyi şekilde öğrenmeleri nedeniyle; daha bilinçli ve farkındalığı yüksek bireyler olarak görülmektedirler.

 1. NLP herkes için bir ayrıcalıktır,
 2. Kişisel gelişimde biraz daha ileri gitmek isteyen,
 3. Ebeveyn ilişkilerinde sağlıklı adımlar atmak isteyen,
 4. İş dünyasında sağlıklı ve huzurlu ortam yaratmak isteyen,
 5. Nedensiz mutsuzluk yaşayan (ki mutlaka nedeni vardır bunu kök inancınızı belirleyerek çözümleyeceksiniz),
 6. Başarı korkusu olan,
 7. Nedeni belli olmayan fiziksel sıkıntılar yaşayan,
 8. Kısaca kendi yaşamının kontrolünü eline almak isteyen ve daha ileriye gidip insanlara fayda sağlamak isteyen kişiler bu eğitime katılabilir.

NLP Practitioner Eğitim İçeriği

 1. NLP Nedir?
 2. NLP Tarihçesi,
 3. NLP İlkeleri,
 4. Varsayımlar,
 5. Hedef Belirleme Sistemleri,
 6. Hedef Belirleme ve Vizyon,
 7. Başarının Aşamaları,
 8. Etkili İletişim,
 9. Temsil Sistemleri,
 10. Meta Programlar,
 11. Meta Modeller,
 12. Metafor,
 13. Milton Modeli,
 14. Hipnotik Dil Kalıpları,
 15. İletişimin Sihirbazları,
 16. Başarının 3 F’si,
 17. Alt Modeliteler,
 18. Çapa Atma,
 19. Çerçeveleme,
 20. Yeniden Çerçeveleme,
 21. Walt Disney,
 22. Boş Sandalye,
 23. Değerler,

1- Eğitim Formatınız Nedir?

Eğitimlerimizi 4 farklı şekilde; dökümanlı eğitimler, videolu eğitimler, canlı yayın eğitimleri ve yüzyüze eğitimler olarak sizlere sunmaktayız.

2- Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

Üst kısımda gördüğünüz ‘’ Hemen Başvur’’ kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde telefon aracılığı ile geri dönüş sağlayacaktır.

3- Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

Türkiye’de ki tüm eğitim firmalarından farklı olarak sizlere kişiye özel, kaliteli ve geniş bir otomasyon sistemi hazırladık. Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile derslerinize buradan ulaşabileceksiniz. Kişiye özel sisteminize cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

4- Eğitimlerime Ne Kadar Süre Online Erişim Yapabileceğim?

Eğitimin müfredatının süresine göre online erişiminiz sürenin 3 katı süresinde olacaktır.

5- Eğitim Videolarını İzleme Sınırım Var Mı?

Videolarınızı açık olduğu tarihler içerisinde sınırsız kez izleyebilirsiniz. Eğitime kayıt olduğunuz ilk andan itibaren danışmanlarımız tarafından takibi yapılmaktadır.

6- Sınav Formatı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

Sınavlarımız online bir şekilde çoktan seçmeli (TEST) olarak gerçekleşiyor.

7- Sınavdan Geçme Notum Nedir?

60 puan sınavdan geçmeniz için yeterli olacaktır.

8- Sınava Kaç Kez Girme Hakkım Var?

Sınavlara 3 kez girebilirsiniz.

9- Eğitimlerimi Tamamladığımda Herhangi Bir Belge Alacak Mıyım?

Eğitimlerinizi tamamladığınız programına göre Uluslararası Onaylı serfitikaya sahip olacaksınız.

10- Nasıl Ödeme Yapabilirim, Taksit Seçeneği Bulunuyor Mu?

Ödemeleriniz için Click Akademi size birçok imkân sunacak ve sizin için uygun olan ödeme yöntemini kullanabileceksiniz. Dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme imkânı da sunuyoruz.

11- Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım?

Click Akademi’nin genç ve dinamik eğitim danışmanı kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Tutku Çetiner Ural

1982 yılında İzmir'de doğdu. İlköğretimini Zübeyde Hanım İlköğretim okulunda tamamladı. Teğmen Ali Rıza Akıncı Süper Lisesi ve ardından Celal Bayar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde ikinci üniversite okudu. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde 3. Üniversiteye devam etmektedir.

2000 yılında NLP/Nero Linguistic Programmming (Zihin Dili Programlaması) ile tanıştı. 2003-2004 yılları arasında INLPTA The International NLP Trainer Associations onaylı NLP Uzmanı ve Eğitmeni oldu.

İngilizce dil eğitimini İngiltere'de Sidmuth İnternational School'da tamamladı. İtalyan Kültür’de İtalyanca dil eğitimi aldı. 2005 yılında Avrupa Grup A.Ş.'de yöneticilik yapmaya başladı. 2006 yılında Yaşar Büro Xerox Dijital Baskı Merkezinde müdür olarak görev yaptı. 2008 yılında PPR (Plural Public Relations) Marka Yönetimi ve İletişim Hizmetleri firmasını kurdu. TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeliği ve Bilişim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Hipnozun babası olarak bilinen Dr. Milton Erickson'un Hipnoterapi tekniklerini öğrendi. NLP eğitimleri vermeye başladı. Aile Danışmanlığı ve Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcılığı Eğitimleri aldı. 2013yılında köklü Psikolojik Danışmanlık Merkezi olan Psiko Akademi İzmirbünyesinde danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Psiko Akademi ve İzmir Klas dergilerine psikoloji ve kişisel dönüşüm üzerine makaleler yazdı. 2014-2015 yıllarında Bilişsel Davranışçı yaklaşım olan Transaksiyonel Analiz (TA) eğitimi aldı.

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında İzmir Derece Koleji'nde aile danışmanlığı hizmeti verdi.

2016 yılında ikinci girişimi olan Oluşum Akademi Başarı ve Psikoloji Merkezini kurdu ve eğitim & danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor. 2017 yılında Kordon Akademi’de eğitim koordinatörlüğü yaptı. 2017 yılında Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından verilen Uzlaştırmacılık eğitimlerine katıldı ve 2018 yılından itibaren Adalet Bakanlığı bünyesinde Uzlaştırmacılık yapmaya başladı.

2018 yılında Medya Ege TV'de 2 Kadın 1 Konuk adlı programı hazırlayıp sundu. Medya Ege'de köşe yazarlığı yaptı.

Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kısa Süreli Çözüm OdaklıTerapi eğitimlerinin yanında aşağıda yer alan çok sayıda psikoloji ve kişisel gelişim eğitimleri aldı.

2019 yılında Üniversite onaylı sertifikalandırma ile uzaktan ve yüzyüze NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner eğitimlerini Click Akademi bünyesinde vermeye başladı ve devam ediyor.

İki çocuk annesidir. Kurucusu olduğu ve kendi geliştirdiği ZTP ( Zihin Tanıma Programı ) eğitimlerine başlamıştır ve devam ettirmektedir.

Hayatına yön veren spiritüel yaşam felsefeleri:

"İstediklerinize dikkat edin çünkü gerçek olacaklar."

"Hiçbir şey tesadüf değildir. Hayatta tesadüfe tesadüf dahi edilmemiştir."

"Başarı kararlılıkla denemeye devam eden, sonuçları değerlendiren ve esnek olabilenlerindir."

Uyguladığı Teknikler

 • Kognitif(Bilişsel) Davranışçı Terapi
 • Gestalt Terapi
 • FMP Terapisi (Aile Terapisi)
 • Ericksoncu Terapi (Hipnoterapi)
 • Time Line Terapi (Zaman Çizgisi Terapisi)
 • Transaksiyonel Analiz
 • Holistik NLP Teknikleri
 • Enneagram Kişilik Sistemleri
 • MBTI(Myers Briggs Tipoloji) Kişilik Analizi
 • Değer Sistemleri (Clare Graves)
 • Mindfulness

Aldığı Eğitimler ve Sertifikalar

 • INLPTA TheInternational NLP Trainers Association Certified Practitioner of NLP
 • INLPTA TheInternational NLP Trainers Association Certified Master Practitionerof NLP
 • INLPTA TheInternational NLP Trainer Association Certified Trainer of NLP
 • İnsan Kaynakları Yönetimi – Elginkan Vakfı
 • Extra Ordinary Life Skills – Sıradışı Yaşam Becerileri Eğitimi
 • Usui Reiki1. Aşama Eğitim ve İnisiyasyonu
 • Her Şey Seninle Başlar Kişisel Gelişim Eğitimi
 • SWOT Analizi
 • Ege Bölgesi Kadın Girişimciliği – TOBB
 • Milton Erickson Hipnoterapi Yöntemleri
 • Diksiyon ve Etkili Konuşma – Aylin Onart
 • Yazarlık ve Dramatik Yazarlık Eğitimi
 • Aşçılık Eğitimi
 • Tiyatro Eğitimi
 • Fotoğrafçılık Eğitimi
 • Psikodrama Eğitimi
 • Çocuk Zekâ Testleri
 • Catell 2A
 • Metropolitan Okul Öncesi Olgunlaşma Ölçeği
 • Benton Dikkat Testi
 • Enneagram Eğitimi
 • Transaksiyonel Analiz (TA) Eğitimi
 • Hafıza Teknikleri Yöntem ve Eğitimi
 • Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi
 • Zihin Haritalama Teknikleri ve Eğitimi
 • İnsanları Etkileme ve İkna Etme Sanatı
 • Motivasyon ve Verimli Çalışma Yöntemleri
 • Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili
 • Ufuk Açma Seansı
 • Hedef, Özgüven ve Stres Yönetimi
 • Zaman Yönetimi
 • Yeni Nesil İletişim ve Geleceğin Trendleri
 • İnsan Tanıma Yöntemleri ve Zihin
 • Problem Çözme Teknikleri ve Düşünce Gücü
 • Düşünsel Gelecek Tasarımı ve Başarı
 • Uzlaştırmacılık Eğitimi
 • Bilinçaltı Dili Eğitimi
 • Varoluşçu Psikoterapiye Giriş
 • Sessizliğin Gücü
 • Sahte Benlikler ve Öz
 • Mindfulness
 • Holistik Nefes
 • Çocuk Eğitiminde Rutin
 • Çin Yüz Okuma Sanatı ve Yüz Şifreleri
BAŞVUR
BAŞVURU / KAYIT FORMU


  Giriş Yap