Skip to content Skip to footer
Eğitmen
 • Genel
 • Kimler Katılabilir?
 • Eğitim İçeriği
 • S.S.S
 • Eğitmen

Nefes Koçluğu Eğitimi

Nefes koçluğu eğitimi; çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan nefes tekniklerinin, profesyonel anlamda öğrenilme sürecini ifade etmektedir. Nefes almanın mucizevi etkileri ve doğru nefesin şifaları, eğitim sürecinde öğretilen modüller olarak sıralanmaktadır. Nefesinin farkına varmak isteyen, nefes egzersizleri ile rahatlamak isteyen ve nefes koçluğu mesleğini profesyonel amaçlar için kullanmak isteyen herkes; online nefes koçluğu eğitimi fırsatlarından yararlanabilmektedir.

Nefes Koçluğu Nedir?

Nefes koçu; danışanların ruhsal ve bedensel problemlerine, doğru nefes alma teknikleriyle çözüm bulmayı hedefleyen kişilere verilen unvandır. Doğru nefes ama teknikleri, diyafram kasının daha nitelikli çalışmasını sağlayarak; kişilerin bilişsel süreçlerini daha düzenli hale getirmektedir.

Bioenerji eğitimi ve kozmik enerji eğitimi gibi programlar, nefes koçluğu eğitimi ile daha nitelikli hale getirilmektedir. Nefes koçluğunun kullanım alanları, kariyer basamakları ile sınırlı kalmamakta ve günlük hayata uyarlanabilir bir yapı göstermektedir.

Nefes terapisi eğitimi, kişilerin günlük yaşamlarında daha rahat nefes almalarına yardımcı olmaktadır. Nefes teknikleri sayesinde elde edilen sükûnet, kişilerin stres faktörlerine karşı daha dirençli olmasına ve yaşam problemlerine karşı daha pratik çözümler üretmesine olanak tanımaktadır.

Nefes Koçluğu Eğitimi İçerisinde Neler Öğretilir?

ClickAkademi Nefes koçluğu eğitimi içerisinde, kişilerin profesyonel hizmet verme amacıyla kullanılacağı pek çok yöntem ve teknik; en kolay ve en anlaşılabilir haliyle öğretilmektedir. Nefes koçluğu mesleğini profesyonel anlamda yürütmek isteyen kişiler, eğitim süresince elde ettikleri bilgileri danışanlarına uygulayabilmektedir.

Nefes koçluğu kursu, kişilerin bilişsel ve psikolojik süreçlerine destek verebilecek pek çok tekniği öğretmektedir. Nefes koçluğu eğitim içeriği şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Koçluk kavramının tanımı ve tarihçesi.
 • Koçluk sürecinin nitelikleri ve nasıl yönetileceği.
 • Temel koçluk becerilerinin kazanımı.
 • Danışan yönetimi ve gözlem – görüşme teknikleri.
 • Nefes analizinin nasıl yapılacağı.
 • Anatomik süreçlerin nefes üzerindeki etkisi.
 • İşlevsel ve geçerli nefes teknikleri.
 • Nefes ve koçluk ilişkisi.
 • Çeşitli psikososyal destek teknikleri.
 • Etkili iletişim becerileri ve nefes ilişkisi.
 • İleri düzey nefes analizi.

Nefes Koçluğu Eğitimini Kimler Alabilir?

Online nefes koçluğu eğitimi, bu alanda gelişmek isteyen herkesin katılabileceği esnek bir programdır. Hayatı üzerinde düzenleme yapmak isteyen, psikolojik sorunlarına çözüm bulmak isteyen ve koçluk mesleğini profesyonel olarak yürütmek isteyen herkes; eğitim programından yararlanabilmektedir.

Online nefes koçluğu eğitimi, kişilerin konfor alanlarından uzaklaşmadan eğitim alabilmesine olanak tanıması nedeniyle; en sık tercih edilen eğitim programları arasında yer almaktadır. Psikologlar, psikiyatristler, çocuk gelişimi uzmanları ve eğitmenler; nefes koçluğu teknikleri ile daha kaliteli hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Nefes koçluğu eğitimi fiyatları, eğitim alınacak olan kurumun niteliksel özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Eğitim içeriği ve eğitim materyallerinin değeri de fiyatlandırma sistemi üzerinde etkili olmaktadır. Bu alana ilgi duyan kişilerin, uzman kişiler tarafından eğitim veren kurumları tercih etmesi gerekmektedir.

Nefes Koçluğu Eğitimi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Nefes koçluğu kursu ile elde edilen bilgiler, insan ile temas eden tüm alanlarda kullanılmaktadır. Son yıllarda gittikçe artan psikolojik sorunlar, nefes tekniklerine olan ihtiyacın artmasına neden olmaktadır. Bu bağlamda, sağlık alanlarında ve eğitim alanlarında donanımlı birer nefes koçu bulundurmak; toplum sağlığının gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Nefes koçluğu eğitiminin kullanıldığı alanlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Hastaneler
 • Psikolojik Danışmanlık Kurumları
 • Psikoloji Klinikleri
 • Ana Okulları
 • Rehabilitasyon Merkezleri
 • Yaşlı Bakım Evleri
 • Gönüllülük Kurumları
 • AFAD ve Emniyet Müdürlüğü
 • Halka İlişkiler Departmanı

Kimler Nefes Koçu Olabilir?

Bu alanda kendini geliştirmek isteyen veya bu alanı sadece hobi edinmek amacıyla tercih eden herkes nefes koçu uzmanı olabilmektedir. Nefes koçu uzmanlığı için herhangi bir diploma şartı aranmamakla beraber; eğitim sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanması, uzmanlık kazanmak için yeterli olmaktadır.

Özellikle psikologlar ve psikiyatristler, nefes tekniklerine çok fazla ihtiyaç duymaktadır. Danışanlarına çeşitli sorunlarına en iyi şekilde çözüm bulmak isteyen tüm sağlık çalışanları, nefes tekniği uzmanı olabilmek için yeterli niteliğe sahiptir.

Nefes Koçluğu Eğitiminin Size Kazandıracakları?

Nefes eğitimi, kişilerin gün yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olmaktadır. Nefes tekniklerinin profesyonel kişiler tarafından öğretilmesi, kursiyerlerin daha sağlıklı ve daha dingin bir kişiliğe sahip olmalarına olanak tanımaktadır.

Nefes tekniklerini öğrenen ve doğru bir şekilde uygulayan kişiler, çeşitli kriz anlarında daha mantıklı kararlar verebilmektedir. Panik veya anksiyete atakları, kişilerin solunum süreçlerine zarar vermektedir. Doğru nefes alma yöntemleri sayesinde kişiler; psikolojik sorunların üstesinden çok daha rahat bir şekilde gelebilmektedir.

Kişilerin kendi yaşamlarındaki problemlere daha dingin bir bakış açısıyla yaklaşabilmesine olanak tanıyan nefes teknikleri; profesyonel anlamda yürütülen çeşitli meslek dallarının da bir parçası olarak görülmektedir.

Nefes Koçluğu Eğitim Programı Modülleri Nasıldır?

Nefes koçluğu eğitim programı modülleri, kursiyerlerin süreci daha rahat geçirebilmesi adına kategorilere ayrılarak planlanmaktadır. Her bir modül, ayrı bir tekniğin öğretilmesini ve günlük hayata uyarlanmasını içermektedir.

ClickAkademi bünyesinde bulunan Nefes koçluğu sertifika programı, öğrencilerin süreci en iyi şekilde atlatabilmesi için büyük bir özveriyle hazırlanmaktadır. Eğitim süreci boyunca tüm kursiyerler, doğru nefes alma tekniklerinin tüm detaylarını en iyi şekilde öğrenmektedir.

Eğitim sürecinin sonunda verilen sertifikaya hak kazanmak için tüm modülleri başarılı bir şekilde tamamlamak gerekmektedir. Her bir modülü başarıyla tamamlayan kişiler, günlük hayatta veya iş yaşamında kullanabileceği bir teknik donanıma sahip olmaktadırlar.

Nefes Koçluğu Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Nefes koçluğu sertifikası, pek çok sektörde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özellikle sağlık sektörü ve danışmanlık kurumları, nefes koçluğu sertifikası olan kişilerle çalışmakta ve nefes teknikleri bilen personel grubuna önem vermektedir.

Nefes teknikleri, acil müdahale yöntemleri arasında yer alması nedeniyle; tıp teknisyenleri ve sağlık çalışanları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu bağlamda, nefes koçluğu sertifikası bulunan kişilerin; iş bulma sürecinde çok daha avantajlı olduğu görülmektedir.

Kimler Nefes Koçluğu Eğitimini Alabilir?

 1.  Hayatından sinir ve stresi azaltmak isteyen,
 2.  Doğru nefes yöntemleriyle enerjisini yönetmek isteyen,
 3.  Değişim eve gelişime açık, istekli kişiler bu program ile kendi gelişimlerine yardımcı olabilirler. Meslek hayatında kazanımda olmak isteyen;

Psikologlar, PDR’ler, Sağlık Çalışanları, Eğitmenler, Öğretmenler, Emniyet çalışanları ve hatta insan ile ilişkisi olan tüm meslekteki kişiler bu programa katılmayı tercih edebilirler. Bu işi meslek olarak benimsemek isteyen kişiler de bu eğitime katılabilir.

 1. Tanışma, Nefese Merhaba, Alıştırmalar ve Meditasyon
 2. Doğru Nefesle Buluşma, Alıştırmalar ve Meditasyon
 3. Nefes Tekniklerine Giriş ve Meditasyon
 4. Dönüşümlü Burun Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
 5. 3.1 Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
 6. Zihin Performansını Arttırma, Alıştırmalar ve Meditasyon
 7. Duyguları Yönetme Tekniği, Alıştırmalar, İmgeleme Çalışması ve Meditasyon
 8. Endişe ve Kaygı Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
 9. Sufi Nefesi, (Temizlenme Arınma Şifalanma) , Alıştırmalar ve Meditasyon
 10. Kare Nefes (Bilinç ve Bilinçaltı Çalışması, Olumlamalar) , Alıştırmalar ve Meditasyon
 11. Nefesinle Buluşma, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon
 12. Şifa Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
 13. Uykusuzluk Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
 14. Enerji (Köprücük kemiği) Nefesi, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon
 15. Timus (Hayatın Döngüsünü Olumluya Çevirme) Nefesi, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon
 16. Gevşeme (Zihin ve Nefes Buluşması) Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
 17. Genel Nefes Çalışmaları, Alıştırmalar

1- Eğitim Formatınız Nedir?

Eğitimlerimizi 4 farklı şekilde; dökümanlı eğitimler, videolu eğitimler, canlı yayın eğitimleri ve yüzyüze eğitimler olarak sizlere sunmaktayız.

2- Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

Üst kısımda gördüğünüz ‘’ Hemen Başvur’’ kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde telefon aracılığı ile geri dönüş sağlayacaktır.

3- Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

Türkiye’de ki tüm eğitim firmalarından farklı olarak sizlere kişiye özel, kaliteli ve geniş bir otomasyon sistemi hazırladık. Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile derslerinize buradan ulaşabileceksiniz. Kişiye özel sisteminize cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

4- Eğitimlerime Ne Kadar Süre Online Erişim Yapabileceğim?

Eğitimin müfredatının süresine göre online erişiminiz sürenin 3 katı süresinde olacaktır.

5- Eğitim Videolarını İzleme Sınırım Var Mı?

Videolarınızı açık olduğu tarihler içerisinde sınırsız kez izleyebilirsiniz. Eğitime kayıt olduğunuz ilk andan itibaren danışmanlarımız tarafından takibi yapılmaktadır.

6- Sınav Formatı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

Sınavlarımız online bir şekilde çoktan seçmeli (TEST) olarak gerçekleşiyor.

7- Sınavdan Geçme Notum Nedir?

60 puan sınavdan geçmeniz için yeterli olacaktır.

8- Sınava Kaç Kez Girme Hakkım Var?

Sınavlara 3 kez girebilirsiniz.

9- Eğitimlerimi Tamamladığımda Herhangi Bir Belge Alacak Mıyım?

Eğitimlerinizi tamamladığınız programına göre Uluslararası Onaylı serfitikaya sahip olacaksınız.

10- Nasıl Ödeme Yapabilirim, Taksit Seçeneği Bulunuyor Mu?

Ödemeleriniz için Click Akademi size birçok imkân sunacak ve sizin için uygun olan ödeme yöntemini kullanabileceksiniz. Dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme imkânı da sunuyoruz.

11- Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım?

Click Akademi’nin genç ve dinamik eğitim danışmanı kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Gamze Gözalan

1962 yılında Kocaeli’de dünyaya geldi. İstanbul Belediyesi Konservatuarında tiyatro eğitimi aldı. Beş yaşından itibaren profesyonel olup, tiyatronun yanı sıra dublaj, reklam, sinema filmleri ve TV dizilerinde rol aldı.

50 yaşından sonra radikal kararlar alarak tiyatro sanatçılığını geride bıraktı ve kişisel gelişim dünyasına adım attı.

Kişisel gelişim konusunda NLP (Neuro Linguistic Programming-Duyu Dili Programlama) Practitioner (Uygulayıcı) , NLP Master (Usta) ve NLP Trainer (Eğitmen) eğitimleri aldı. Bu eğitimlerin yanı sıra Nefes Koçluğu, Yaşam Koçluğu, İlişki Koçluğu, EFT (Emotional Freedom Technique-Duygusal Özgürleşme Tekniği) Uygulayıcılığı, Access Bars Facilitator (Uygulayıcı) ve Access Bars Trainer eğitimlerini de tamamlamıştır. Halen almakta olduğu Mandala eğitimi devam etmektedir.

BAŞVUR
BAŞVURU / KAYIT FORMU


  Giriş Yap