Skip to content Skip to footer
Eğitmen
 • Genel
 • Kimler Katılabilir?
 • Eğitim İçeriği
 • S.S.S
 • Eğitmen

Kartların felsefesi olarak tanımlayabileceğimiz tarot, sembollerin ve kartların okunmasına dayanan bir eylemdir. Tarot eğitimi sayesinde kişiler kartların yapısını ve karakterlerini öğrenebilir, farklı element, gezegen ve burçların kartlar üzerinde etkisini daha yakından gözlemleyebilirler.

Özellikle astroloji ile ilgili olan kişileri uzaktan tarot eğitimi programımıza davet ediyoruz. ClickAkademi olarak en iyi tarot eğitimi programını sunmayı hedefliyor, katılımcıları her açıdan tarot, tarot astrolojisi ve tarot okuma hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Tarot Nedir?

Tarot, genellikle bir kehanet sanatı olarak görülür. Ancak, bu tanımlama tarotun derinliğini ve gerçek karakterini hiçe saymak olacaktır. Tarot, kişinin yalnızca kehanette bulunmasına değil, kendini geliştirmesine ve sembollere hâkim olmasına da yarar. Dünya tarihinin her aşamasında karşımıza çıkan sembolizm, edebiyattan sanat eserlerine kadar pek çok yere yayılmıştır. İyi bir tarot eğitimi, kişinin farklı sembollerin anlamlarını öğrenmesini ve etrafındaki dünyayı daha iyi yorumlamasını sağlayabilir.

Tarotun felsefeyle de derin bir ilişkisi olduğu söylenebilir. Özellikle karakter analizi, kişisel gelişim, kariyer planlama ve daha pek çok alanda yol gösterici olabilen tarot, etrafımızdaki dünyayı yorumlama kabiliyetimizi geliştirir. Tarotun enerjiyle ilişkisi de çok özeldir; falcılık veya kahinlik gibi alanların aksine, tarotun enerjiye karşı çok katmanlı ve karmaşık bir bakışı vardır. Bütün bu bilgiye hâkim olma yolculuğu ise iyi bir tarot kursu ile başlar.

Bu noktada, “En iyi tarot eğitimi kimden alınır?” veya “Tarot eğitimi nasıl alınır?” sorularının cevabını da bilmek gerekir. ClickAkademi olarak sunduğumuz online tarot eğitimi, kapsamlı ve öğretici yapısı ile size ihtiyaç duyduğunuz her şeyi öğretmeyi hedefler.

Tarot Eğitimi İçerisinde Neler Öğretilir?

Online tarot eğitimi içerisinde sembollerin anlamında kart okumaya kadar pek çok bilgi öğretilir. Kişilerin saraylı kartlar hakkında bilgi sahibi olması, büyük arkana serisini detaylı bir şekilde öğrenmesi, serilerin işaret ettiği alanları bilmesi ve astroloji ile tarot arasındaki bağa hâkim olması gibi bu eğitim sürecinin amaçları arasındadır.

Eğitim sırasında katılımcının tarotu kendi hayatına başarılı bir şekilde uygulayabilmesi amaçlanır. Tarot felsefesinin eğitici bir şekilde sunulması, kişiye kendi hayatındaki olayları ve gelişmeleri de yorumlayabilme imkânı sunar.

Tarot Eğitimini Kimler Alabilir?

Tarot eğitimi, tarot ile ilgilenen herkes tarafından alınabilir. Tarot hakkında halihazırda bilgi sahibi olmak gibi bir zorunluluk söz konusu değildir. ClickAkademi’nin uygun tarot eğitimi fiyatları sayesinde herkes sertifikalı tarot eğitimi alma imkanına sahiptir.

Hayatında bir farklılık isteyen, ufkunu açmayı ya da kişisel gelişimini sürdürmeyi amaçlayan herkesin tarot eğitiminden faydalanabileceğini söylemek mümkündür. Gerek sunduğu felsefe gerek sembolleri yorumlama becerisi sunan tarot, kişiye, etrafındaki dünyayı farklı bir açıdan görme olanağı tanır.

Tarot Eğitimi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kişisel gelişim, merak, spiritüel dünyanın gizleri ve astroloji ile ilgilenen herkesin tarottan bir şekilde faydalanabileceğini söyleyebiliriz. Karar aşamalarında, ikilemde kaldığımızda kartların ya da engeller ile karşılaştığımızda kartların bilgeliğine başvurabiliriz.

Bizi nelerin beklediğini bilmek istediğimizde, seçimlerimizin bize fayda mı yoksa zarar mı getireceğini merak ettiğimizde, iç dünyamız hakkındaki sorulara cevap aradığımızda veya aklımıza takılan konularda rehberlik ihtiyacı duyduğumuzda tarottan faydalanabiliriz. Böylece, seçimlerimizi sağlam temeller üzerine kurabilir, hayatımıza daha bilinçli bir şekilde yön verebiliriz.

Kimler Tarot Uzmanı Olabilir?

ClickAkademi tarafından sunulan sertifikalı tarot eğitimi programı, tarot uzmanı olmanın ilk aşamasıdır; bu programı tamamlayan herkes tarot hakkında detaylı bilgi sahibi olur. Ancak, tarot uzmanı olmak için bir eğitim programını tamamlamaktan daha fazlası gerekir.

Tarot bir oyun ya da eğlence değildir; gerçek bir tarot uzmanı, tarotu bilinçli bir şekilde kullanmayı bilir ve tarot felsefesini bilir. Bu bilince kavuşuncaya kadar ise kişinin tarot uzmanı olduğunu söylemek zordur. Dolayısıyla, tarot felsefesini özümsemek ve uygulama bilgisine sahip olmak, tarot uzmanı olmanın tek yoludur diyebiliriz.

Tarot Eğitiminin Size Kazandıracakları

Tarot eğitimi kişiye kart ve sembol okumaktan daha fazlasını kazandırır. Tarot eğitimi alan bir kişi günlük hayatına yön veren enerjiler hakkında bilgi sahibi olur. Hangi elementlerin, gezegenlerin ve olayların yaşamımızda etkili olduğunu bilen kişi, yaşamının her alanında daha mantıklı kararlar verecektir. Dolayısıyla tarot, bireye, hayatına yön verme yetisini kazandırır.

Bütün bunlara ek olarak tarotu yalnızca etrafımızdaki dünyayı daha iyi yorumlamak için de öğrenebiliriz. Tarot, kadim sembollerin ve kartların ilmidir; sanatta, sinemada, mimaride, edebiyatta ve daha pek çok alanda karşımıza çıkan bu semboller, doğru okunduğu takdirde kişinin bakış açısını geliştirebilir. Kapsamlı tarot eğitimi sayesinde diğer insanların göremediği ayrıntıları görebilir, yorumlama kabiliyetinizi güçlendirebilirsiniz.

Tarot Eğitim Programı Modülleri Nasıldır?

Tarot eğitimi çeşitli konulara ve kategorilere ayrılmış çeşitli modüllerden oluşur. Her modül, kendi içinde hem teorik hem de uygulamalı bilgilere sahiptir. Eğitim programımız, tarotun tüm gizlerini katılımcılara açmayı hedefler ve her modülde tarotun farklı bir özelliğini öğretmeyi amaçlar. Bütün modülleri başarı ile tamamlayan kişiler tarot sertifikası almaya hak kazanır.

Click Akademi, tüm eğitim modüllerinde anlaşılır ve eğitici bir yaklaşıma sahiptir. Tüm derslerde katılımcının kendini geliştirmesi ve verilen bilgileri eksiksiz bir şekilde öğrenmesi amaçlanır. Bu sebeple, modüllerdeki bilgiler detaylı ancak akıcı bir şekilde verilmeye çalışılır.

Tarot Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Tarot sertifikasını tarot eğitimi vermek ya da kendi işini kurmak isteyen herkes kullanabilir. Eğer tarot uygulayıcısı olmak ve tarot bakarak gelir elde etmek istiyorsanız, tarot sertifikası alarak yetkinliğinizi herkese sergileyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey gerek uzaktan gerek kendi işletmenizi açarak tarot bakmaya başlamaktır.

Eğer tarot uygulayıcısı olmayı düşünmüyor, yalnızca kişisel gelişim amacıyla tarot öğreniyorsanız, bu durumda alacağınız sertifikayı eğitiminizi tamamlamanın bir nişanesi olarak da görebilirsiniz.

Tarot kursumuzun içeriği kartların tarihi ve felsefesinden başlayarak ileri seviyeyi de kapsadığı için hiçbir ön koşul içermemektedir. İster tarota tamamen yabancı olun, ister tarotla ilgileniyor olun bu eğitim her durumda da sizler için uygun olacaktır. Milyarlarca insan ve bir o kadar da olasılığın söz konusu olduğu yaşam yolculuğumuzda bazen farklı tek bir kelime bile bize tahmin edeceğimizden çok fazla vizyon katacaktır.

Hayatı, doğayı, ruhunuzu, kişisel gelişim ve karakterize yansımanızı anlamanıza rehber olacak bu kurs, iç ışığınız olup başkalarının yolunu da aydınlatacak.

 • Tarotun tarihçesi
 • Renkler ve semboller
 • Elementler
 • Gezegenler
 • Büyük arkana kartları
 • Değnek serisi
 • Kupa serisi
 • Kılıç serisi
 • Tılsım serisi
 • Saraylılar
 • Önemli semboller
 • Astrolojik göstergeler
 • Kartlarda element ve nitelikler
 • Açılar
 • Acil – günlük – haftalık açılım
 • Aylık – kelt – yıllık açılım
 • İlişki açılımları – kariyer açılımları
 • Natal harita açılımı
 • Doğum haritası açılımı
 • Doğum haritasında spesifik soru açılımı

1- Eğitim Formatınız Nedir?

Eğitimlerimizi 4 farklı şekilde; dökümanlı eğitimler, videolu eğitimler, canlı yayın eğitimleri ve yüzyüze eğitimler olarak sizlere sunmaktayız.

2- Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

Üst kısımda gördüğünüz ‘’ Hemen Başvur’’ kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde telefon aracılığı ile geri dönüş sağlayacaktır.

3- Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

Türkiye’de ki tüm eğitim firmalarından farklı olarak sizlere kişiye özel, kaliteli ve geniş bir otomasyon sistemi hazırladık. Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile derslerinize buradan ulaşabileceksiniz. Kişiye özel sisteminize cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

4- Eğitimlerime Ne Kadar Süre Online Erişim Yapabileceğim?

Eğitimin müfredatının süresine göre online erişiminiz sürenin 3 katı süresinde olacaktır.

5- Eğitim Videolarını İzleme Sınırım Var Mı?

Videolarınızı açık olduğu tarihler içerisinde sınırsız kez izleyebilirsiniz. Eğitime kayıt olduğunuz ilk andan itibaren danışmanlarımız tarafından takibi yapılmaktadır.

6- Sınav Formatı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

Sınavlarımız online bir şekilde çoktan seçmeli (TEST) olarak gerçekleşiyor.

7- Sınavdan Geçme Notum Nedir?

60 puan sınavdan geçmeniz için yeterli olacaktır.

8- Sınava Kaç Kez Girme Hakkım Var?

Sınavlara 3 kez girebilirsiniz.

9- Eğitimlerimi Tamamladığımda Herhangi Bir Belge Alacak Mıyım?

Eğitimlerinizi tamamladığınız programına göre Uluslararası Onaylı serfitikaya sahip olacaksınız.

10- Nasıl Ödeme Yapabilirim, Taksit Seçeneği Bulunuyor Mu?

Ödemeleriniz için Click Akademi size birçok imkân sunacak ve sizin için uygun olan ödeme yöntemini kullanabileceksiniz. Dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme imkânı da sunuyoruz.

11- Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım?

Click Akademi’nin genç ve dinamik eğitim danışmanı kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Tülin Karagöz

Eskişehir doğumluyum. Öğrenim hayatım daha çok kendimi keşfetme çabam ile ilerlediği için tamamladığım ya da kendime uygun olmadığını düşünerek yollarımı ayırdığım akademik süreçlerle ilerledi.

Müzik ve felsefe hayatımın en önemli dönemeçlerini oluşturdu. Uzun süre piyano eğitimi aldıktan sonra konservatuar sınavlarını deneyimledim ancak devamında Dumlupınar Üniversitesi - Çini Seramik Cam

Dumlupınar Üniversitesi - Pazarlama ve Reklamcılık bölümlerine kaydoldum içsel arayışım eksik kaldığı için yarıda bıraktım. Şu an Anadolu Üniversitesi - Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümüne devam etmekteyim.

Yaklaşık 6 sene kadar kurumsal firmaların iletişim birimlerinde çalıştıktan sonra kişisel gelişim alanına duyduğum yoğun ilgi kendi özümü bulmamı sağladı. 2019 yılından bu yana bu alanda kendi vizyonumu geliştirmek adına her alanda birden fazla eğitim alarak ilerledim ve ilerlemeye devam ediyorum. Bu gelişimin parçası olmaya başladığımdan bu yana evreni bütünüyle görebiliyor, içinde bulunduğumuz dünyaya faydalı olmaya çalışıyorum. Sürdürülebilir yaşam, sokak hayvanlarına dair faaliyetler, doğa ve beşeri içeren yardımlaşmaların halkası olmayı önemsiyor ve buradan besleniyorum.

Tarot ile yolumun kesişmesi ve sonrasında bu alana duyduğum merak beni yaklaşık 8-9 ayrı eğitim almaya teşvik etti. Bununla beraber hala araştırmalar yapmaya, eğitimler almaya devam ediyorum. Tarot sonsuz, dipsiz bir kuyudur ve kendi içinde felsefesini anlamaya çalışmak kendini anlamaya çalışmak ile aynıdır diyebiliriz.

Almış olduğum eğitimler;

 • Temel - İleri Seviye Astroloji
 • Bioenerji
 • Bioenerji Master
 • Enerjisel Davranış Uzmanlığı
 • Yaşam Koçluğu
 • Eğitici Eğitimi
 • NLP
 • Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama
 • Rune
 • Nümeroloji
BAŞVUR
BAŞVURU / KAYIT FORMU


  Giriş Yap