Skip to content Skip to footer
 • Genel
 • Kimler Katılabilir?
 • Eğitim İçeriği
 • S.S.S
 • Eğitmen

ETSY pazaryeri son yıllarda hacmini çok arttırarak birçok ülkede en fazla hacme ulaşan Pazar yerleri arasına  girdi. ETSY’nin diğer Pazar yerlerinden farkı şu; sattığınız ürünlerin el yapımı olmasını, seri üretim fabrikasyon olmamasını istiyor. Ürettiğiniz tek bir ürün olsa bile bu platformda satabiliyorsunuz. Bu da ciddi manada fırsat eşitliği sağlıyor. Bu platforma her kademeden insan satıcı olarak katılabiliyor, herhangi bir profesyonellik, kurumsallık talep etmiyor. Diğer bir avantajı da herhangi bir şekilde stok tutmanıza gerek yok çünkü siparişi aldıktan sonra hazırlama ve teslimat süresi talep edebiliyorsunuz. Sitenin amacı el yapımı ürün sattırmak olduğu için bu durum alıcılar tarafından gayet normal karşılanıyor.

Özet olarak siz de bu Pazar yerinde satıcı olabilirsiniz, çok çeşitli kategorilerde ürettiğiniz ürünleri satabilirsiniz. Uluslararası bir ticaret yaptığınız için ve el yapımı, kişiye özel ürünler ürettiğiniz için satış fiyatlarınız sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

El işçiliğinize veya tedarik zincirinize güveniyorsanız bu Pazar yerinde satıcı olmayı denemenizi tavsiye ederiz.

Ticarete meraklı olan herkes katılabilir

1- ETSY Nedir?

2- ETSY Kuralları

3- Ürün Araştırma 1

4- Ürün Araştırma 2

5- Ürün Araştırma 3

6- Ürün Analizi

7- Kar Marjı Hesabı

8- Ürün Fotoğrafı

9- Ürün Listeleme ve SEO Çalışması 1

10- Ürün Listeleme ve SEO Çalışması 2

11- ETSY Mağaza Açılışı ve Ürün Listesi Yükleme 1

12- Ürün Listesi Yükleme 2

13- Mağaza Ayarları

14- ETSY Algoritması

15- Müşterilerle İletişim ve Özel Günler

16- Gelen Sipariş Nasıl Kargolanır?

17- ETSY’de Satış Stratejieri, Markalaşma ve Şirket Kuruluşu

 

 

1- Eğitim Formatınız Nedir?

Eğitimlerimizi 4 farklı şekilde; dökümanlı eğitimler, videolu eğitimler, canlı yayın eğitimleri ve yüz yüze eğitimler olarak sizlere sunmaktayız.

2- Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

Üst kısımda gördüğünüz ‘’ Hemen Başvur’’ kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde telefon aracılığı ile geri dönüş sağlayacaktır.

3- Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

Türkiye’de ki tüm eğitim firmalarından farklı olarak sizlere kişiye özel, kaliteli ve geniş bir otomasyon sistemi hazırladık. Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile derslerinize buradan ulaşabileceksiniz. Kişiye özel sisteminize cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

4- Eğitimlerime Ne Kadar Süre Online Erişim Yapabileceğim?

Eğitimin müfredatının süresine göre online erişiminiz sürenin 3 katı süresinde olacaktır.

5- Eğitim Videolarını İzleme Sınırım Var Mı?

Videolarınızı açık olduğu tarihler içerisinde sınırsız kez izleyebilirsiniz. Eğitime kayıt olduğunuz ilk andan itibaren danışmanlarımız tarafından takibi yapılmaktadır.

6- Sınav Formatı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

Sınavlarımız online bir şekilde çoktan seçmeli (TEST) olarak gerçekleşiyor.

7- Sınavdan Geçme Notum Nedir?

60 puan sınavdan geçmeniz için yeterli olacaktır.

8- Sınava Kaç Kez Girme Hakkım Var?

Sınavlara 3 kez girebilirsiniz.

9- Eğitimlerimi Tamamladığımda Herhangi Bir Belge Alacak Mıyım?

Eğitimlerinizi tamamladığınız programına göre Uluslararası Onaylı serfitikaya sahip olacaksınız.

10- Nasıl Ödeme Yapabilirim, Taksit Seçeneği Bulunuyor Mu?

Ödemeleriniz için Click Akademi size birçok imkân sunacak ve sizin için uygun olan ödeme yöntemini kullanabileceksiniz. Dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme imkânı da sunuyoruz.

11- Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım?

Click Akademi’nin genç ve dinamik eğitim danışmanı kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Hakan Kaya & Mehmet Çırakoğlu & Salim Çiçekbilek

HAKAN KAYA

Ben Hakan KAYA, 1990 yılında Balıkesir'de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Balıkesir'de, üniversite eğitimimi de Ankara'da tamamladım ve 2012 yılında elektrik elektronik mühendisi olarak mezun oldum. Sonrasında özel sektörde çalışarak ticari anlamda belli tecrübeler edindim. Şirketlerde çalışırken de aklımın bir kenarında kendi işimi kurma isteği daima vardı. Bireysel olarak çalışma isteğim beni e ticaret konusunda araştırmalar yapmaya yönlendirdi ve bu alanda işler yapmaya başladım. Sonrasında amazon pazar yerini keşfettikten sonra bu alanda çok fazla eğitim aldım, denemeler yaptım ve başarılı oldum. Amazon pazar yerinde satış sistemimi oturttuktan ve iyi seviyede amazon bilgisine sahip olduktan sonra danışmanlık vermeye başladım. Arkadaş grubumuz ile kurduğumuz GİRİŞİM MEKTEBİ danışmanlık firmamız bünyesinde yüzlerce bireysel girişimci, kurumsal firmalar ve üreticilere danışmanlık hizmeti verdik ve halen de vermeye devam ediyoruz.

Ekip olarak ABD ve Avrupa Amazon pazar yerlerinde edindiğimiz tüm tecrübeleri müşterilerimize aktararak onları başarıya ulaştırmaya çalışıyoruz. Ve sürekli kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

MEHMET ÇIRAKOĞLU

1991 yılında Anakara'da doğdum ve tüm eğitim hayatımı bu şehirde tamamladım. 2013 yılında endüstri mühendisi olarak kariyerime başladım. Farklı alanlarda birçok girişimlerim oldu ama kariyerime 2018 yılı itibariyle Amazon'da devam etmeye karar verdim. Amazon çok büyük bir pazar yeri olduğunu anladım ve bu alanda kendimi geliştirmek adına onlarca yerli ve yabancı eğitim aldım. Buna paralel olarak bir çok farklı ürün grubunda ürün bulma, geliştrime ve üretim sürecini yönettiğim başarılı ve başarısız tecrübelerim oldu. Bu seviyeye ulaştıktan sonra çevremde bu işi öğrenmek ve destek isteyen bir çok kişi ile karşılaştım.

Küçük bir ekiple başlayan Amazon yolculuğu giderek büyüdü ve Girişim Mektebi firmasını kurarak insanlara profesyonel destek vermeye başladık. Yaklaşık 4 yıldır faklı ölçekli firmalara ve özellikle bireysel girişimcilere teknik destek ve danışmanlık sağlamaktayım. Bunun yanısıra hem Amazon hem de yerli pazar için ihtiyaçlara çözüm bulabilecek yazılım geliştirme projelerinde bulundum.

Büyüyen diğer bir pazar yeri olan ETSY de ise son bir kaç yıldır aktif olarak satış yapmaktayım. Bu alanda da eşsiz tecrübelerim oldu ve hala kendimi geliştirme çabalarım devam etmektedir.

İyi seviyede ingilizce bilmekteyim. Özellikle tasarım konusunda ayrıca ilgi duymaktayım HTML ve CSS ile birlikte ileri seviye Photoshop bilmekteyim. Bu alanda Ürün tasarımından Websitene kadar bir çok alanda keyifle tasarım yapmaktayım.

Uzman olduğum konular;

 • Amazon ve ETSY Satıcı Hesap Yönetimi
 • Ürün Listeleme ve Optimizasyon
 • Envanter Yönetimi
 • Reklam ve Anahtar Kelime Stratejileri
 • Veri Analizi ve Performans Değerlendirmesi
 • Rekabetçi Analiz ve Pazar Trendleri
 • Ürün Fotoğrafı ve Photoshop
 • Tasarım

SALİM ÇİÇEKBİLEK

 

1992 yılında Balıkesir’ de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi tamamladıktan sonra 2014 yılında Endüstri mühendisi olarak mezun oldum. Daha sonra çeşitli firmalarda mühendislik yaparak tecrübe kazandım.

Özel olarak ilgi duymam ve E-ticaretin geleneksel ticaretin önüne geçmesi, tüm dünyada E-ticaretin hacminin katlanarak büyümesi gibi nedenlerden dolayı online pazar yerlerinde e-ticaret yapmaya karar verdim. Amazon konusunda Türkiyedeki sayılı eğitimcilerden olan Mehmet Tek’den amazon konusunda eğitimler aldım. Amazonun yanısıra ürün araştırma, ürün analizi, ürün geliştirme, internet sitesi hazırlama gibi konularda da eğitimler aldım. Birkaç yıllık tecrübemi yeni girişimcilere aktarmak için e-ticaret konusunda eğitimcilik yapmaya karar verdim. 2019 yılından itibaren Girişim Mektebi’nde amazon e-ticaret danışmanı olarak çalışmaya ve aktif olarak amazonda online satış yapmaya başladım. Amazonda ürün araştırma, ürün analizi, ürün geliştirme, Online Arbitraj, Retail Arbitraj konularında 500 ün üzeride öğrencime destek vermeye çalıştım. Yaptığım danışmanlıkların yanında Emparazon Amazon analiz aracı yazılımının geliştirilmesinde çalışmalar yaptım.

Daha sonra bir diğer online pazar yeri olan Etsyde çalışmalar yapmaya başladım. Son birkaç yıldır Etsy üzerinde eğitim vermeye ve satış yapmaya devam etmekteyim. Aynı zamanda kurucu ortağı olduğum Girişim Mektebinde Amazon ile ilgili destek almak isteyen girişimcilere danışmanlık yapmaya devam ediyorum. İleri seviyede İngilizce bilmekteyim. Uzman olduğum konular;

 • Ürün araştırma ve analiz
 • Pazar ve rekabet analizi
 • Ürün geliştirme süreci
 • Ürün tasarımı
 • Online ve Retail Arbitraj
BAŞVUR
BAŞVURU / KAYIT FORMU


  Giriş Yap