Skip to content Skip to footer
 • Genel
 • Kimler Katılabilir?
 • Eğitim İçeriği
 • S.S.S
 • Eğitmen

Biyometrik Yüz Okuma Eğitimi Nedir?

Biyometrik yüz okuma eğitimi hakkında merak edilen konular ne işe yaradığı hakkındadır. Kişi hayatında yaşadığı her olgu sonrasında izler taşır. Kişinin yüz bölgesi incelenerek karakter analizi yapılır. Hangi alanlara eğilimli olduğu noktasında çıkarımlar yapılabilir. Yeni tanışılan bir kimse ile iletişime geçmeden önce çeşitli analizler yapılarak hakkında bilgi sahibi olunabilir. Bir diğer deyimle antroface olarak adlandırılan biyometrik yüz okuma işlemi çeşitli analizler ortaya koyar.

Bu teknik ile yüz hatlarının genel görünümü yorumlanabilir. Yarılama tekniği ile saç ve kafa şekilleri yorumlanabilir. Çene şekillerine bağlı ilişkilendirmeler yapılabilir. Göz, kaş, kulak, alın, dudak ve ağız çevrelerinin ayrı ayrı yorumlanması ardından konu ile ilgili uzmanlık kazanılabilir.

Biyometrik Yüz Okuma Eğitimi Ne İşe Yarar?

Biyometrik yüz okuma eğitiminin yararları sayesinde eğitim alan kişiler istemsiz olarak karşılarındaki insanları analiz edebilirler. Kişi çoğu zaman jest ve mimiklerini saklayamaz ve analize açık bir hale gelir. Biyometrik yüz okuma yeteğine sahip olan kişiler hayatta daha başarılı bir noktaya gelebilir. Çünkü karşılarındaki kişilerin nasıl bir karaktere sahip olduğunu kolay şekilde analizleyerek doğru kişi seçimleri yapılabilir. Herkes kendini iyi şekilde tanıtmaya odaklıdır ve ilk buluşmalarda vitrin önündeki özellikler karşıya sunulur. Kişi, biyometrik yüz okuma tekniklerinin bilinci ile hareket ettiği noktada profesyonel şekilde hareket edebilir. Doğru metodolojiler takip edilerek alınan eğitimlerde %93 oranlarına kadar başarılar elde edildiği görülür.

İleri Düzey Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Bu eğitime katılan bireyler çeşitli kurum ve kuruluşlarda Profil Tanımlama uygulamaları yapabilirler. Seminer,panel, konferans çalışması yapabilir, kurum ya da bireylere konusunda danışmanlık hizmeti sağlayabilirler. Eğitimin getirdiği kazanım ve yeterlikler ile değerlere uygun şekilde kendi iş yerlerinde de çalışabilirler.

Profil Tanımlama Ne İşe Yarar?

Profil Tanımlama Eğitimi; kendinizi daha iyi tanımanıza, diğer insanların potansiyellerini daha iyi fark edebilmenize, beden dili analizleri yaparak daha iyi bir güven ortamı oluşturmanıza, ikna kabiliyetinizin artmasına, size uygun personel, partner, arkadaş, takım üyesi, iş ortağı gibi kişileri seçmenize, daha uygun yorumlar yapabilmenize ve uyum sağlamanıza yarar sağlayacaktır.

İleri Düzey Profil Tanımlama Eğitimi; mesleğinizde daha başarılı olabilmeniz gereken sözsüz iletişim becerilerini size kazandıracak bir eğitim olacaktır. Daha etkin bir şekilde olayları yorumlayabilir, yön verebilir ve bu olayları daha kolay aydınlatabilirsiniz. Özellikle 4 alanda da ileri düzey eğitime katılacaksınız.

 1. Alan: Güvenlik
 2. Alan: Satış-Pazarlama-İkna
 3. Alan: Sağlık – Psikoloji-Bilim
 4. Alan: Yönetim-İnsan Kaynakları-Liderlik

Biyometrik Yüz Okuma Eğitimi İçerisinde Neler Öğretilir?

Biyometrik yüz okuma eğitimi ilk başta yüzün temel hatları ile yorumlanmasını sağlar. Eğitim içeriğinde yarılama tekniği, saç şekilleri ile ilgili ipuçları, kafa şekillerini yorumlama, çene şekillerine ilişkin bilgilendirmeler ve göz, alın, kulak gibi kafa bölgesinde yer alan duyuların analizi ile etkin karakter yorumlamaları elde edilebilir.

Biyometrik Yüz Okuma Eğitimini Kimler Alabilir?

Biyometrik yüz okuma eğitimi alabilecek kişiler arasında ilk olarak insan kaynakları uzmanları yer alır. Doğru personel seçimi noktasında iyi bir analiz için bu eğitim avantaj sağlar. Emniyet çalışanları, özel güvenlik, öğretmen, asker, satış uzmanları, kişisel gelişim eğitmenleri, basın mensupları, yöneticiler gibi pek çok meslek grubu yararlanabilir.

Biyometrik Yüz Okuma Eğitimi Ücretleri Ne Kadar?

Biyometrik yüz okuma eğitimi ücreti ders içeriklerine göre değişim gösterir. Planlama doğrultusunda ücrette de belirli bir fiyat aralığı oluşturularak kişilere profesyonel bir eğitim fırsatı sunulur.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlığı Eğitimini Neden click Akademi’den Almalıyım?

İleri Düzey Profil Tanımlama eğitimi, dünyanın her yerinde deneysel yöntemlerle uygulanan bir alandır. 21. yüz yılının teknolojik gelişmeleri neticesinde, çevirim içi hizmetinde sunulduğu bu alanda alacağınız İleri Düzey ve Temel Düzey Profil Tanımlama Online eğitim yaklaşık 70 saat sürmektedir.

Bu süre zarfında videolar ile zenginleştirilmiş bir çevrim içi eğitimin yanı sıra okuma dokümanlarınız da ek olarak paylaşılacaktır. Eğitim içerisinde canlı yayınlarında olacağı gibi yüz yüze workshop eğitimler ile de eğitmenimiz tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Uzmanlık eğitimini tamamlamış ve Üniversite belgesi alan tüm kursiyerlerimiz Türkiye İlk ve Tek olan ” Profil Analiz Uzmanları Derneği” ne üyelik için başvuruda bulunabileceklerdir.

Kimler İleri Düzey Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlığı Eğitimini Alabilir?

Başta;

 1. İnsan Kaynakları Uzmanları,
 2. Emniyet Personelleri,
 3. Özel Güvenlikçiler,
 4. Askerler,
 5. Satış Uzmanları,
 6. Eğitmen ve Öğretmenler,
 7. Ruh Sağlığı Uzmanları,
 8. İletişim Uzmanları,
 9. Reklamcılar,
 10. Kişisel Gelişim Uzmanları,
 11. Koçlar,
 12. Basın Mensupları ve Yöneticiler olmak üzere konuya ilgi duyan herkes bu eğitimi alabilir.

 

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Tam Kur Eğitim İçeriği

 1. Profil Tanımlama Nedir, Ne Değildir?
 2. Reflektif Profil Tanımlama,
 3. Beden Analizleri,
 4. Yüz Analizleri,
 5. Jest ve Mimik Analizleri,
 6. Yalan,
 7. Statik Profil Tanımlama,
 8. Hormonlar,
 9. Bedensel Çıkarımlar,
 10. Psikofizyolojik Nedenler,
 11. Ses,
 12. Kıyafet,
 13. İnsan Sınıflandırılması,
 14. İleri düzey reflektif profil tanımlama,
 15. İleri düzey Beden Analizleri,
 16. İleri düzey Yüz Analizleri,
 17. İleri düzey Jest ve Mimik Analizleri,
 18. İleri düzey Yalan Analizi,
 19. İleri düzey Statik Profil Tanımlama,
 20. İleri düzey Hormonlar,
 21. İleri düzey Bedensel Çıkarımlar,
 22. İleri düzey Psikofizyolojik Nedenler ve çıkarımlar,
 23. İleri düzey Ses Analizi,
 24. Kokular,
 25. İleri düzey Kıyafet Okuma, Renkler,
 26. İleri düzey İnsan Sınıflandırılması.

1- Eğitim Formatınız Nedir?

Eğitimlerimizi 4 farklı şekilde; dökümanlı eğitimler, videolu eğitimler, canlı yayın eğitimleri ve yüzyüze eğitimler olarak sizlere sunmaktayız.

2- Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

Üst kısımda gördüğünüz ‘’ Hemen Başvur’’ kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde telefon aracılığı ile geri dönüş sağlayacaktır.

3- Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

Türkiye’de ki tüm eğitim firmalarından farklı olarak sizlere kişiye özel, kaliteli ve geniş bir otomasyon sistemi hazırladık. Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile derslerinize buradan ulaşabileceksiniz. Kişiye özel sisteminize cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

4- Eğitimlerime Ne Kadar Süre Online Erişim Yapabileceğim?

Eğitimin müfredatının süresine göre online erişiminiz sürenin 3 katı süresinde olacaktır.

5- Eğitim Videolarını İzleme Sınırım Var Mı?

Videolarınızı açık olduğu tarihler içerisinde sınırsız kez izleyebilirsiniz. Eğitime kayıt olduğunuz ilk andan itibaren danışmanlarımız tarafından takibi yapılmaktadır.

6- Sınav Formatı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

Sınavlarımız online bir şekilde çoktan seçmeli (TEST) olarak gerçekleşiyor.

7- Sınavdan Geçme Notum Nedir?

60 puan sınavdan geçmeniz için yeterli olacaktır.

8- Sınava Kaç Kez Girme Hakkım Var?

Sınavlara 3 kez girebilirsiniz.

9- Eğitimlerimi Tamamladığımda Herhangi Bir Belge Alacak Mıyım?

Eğitimlerinizi tamamladığınız programına göre Uluslararası Onaylı serfitikaya sahip olacaksınız.

10- Nasıl Ödeme Yapabilirim, Taksit Seçeneği Bulunuyor Mu?

Ödemeleriniz için Click Akademi size birçok imkân sunacak ve sizin için uygun olan ödeme yöntemini kullanabileceksiniz. Dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme imkânı da sunuyoruz.

11- Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım?

Click Akademi’nin genç ve dinamik eğitim danışmanı kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Mehmet Fatih Hanoğlu

Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. Çocukluğundaki en büyük şanslarından biri, seyahati seven ebeveynleriydi. Henüz çok küçükken on binlerce kilometre seyahat etmiş, tüm ülkeyi lise yıllarında tamamen gezmeyi bitirmişti. Yükseköğrenime başladığında bu alışkanlığına da devam etti. Yurt dışına doğru açıldı. Bu seyahatleri sırasında sürekli okumaya zaman ayırdı. Öğrenmeye devam edebilmek için farklı şehir ve ülkelerdeki üniversitelerde onlarca eğitime katıldı.

Dil bilim, bilim ve felsefeye açılan kapısı oldu. Her ne kadar farklı bölümler okumuş olsa da bilimsel ve hayat felsefesine dair bakış açısını dil bilimine borçlu olduğunu söylemektedir. 2007 yıllarında uygulamalı dilbilim alanları; psikodilbilim, nöro dilbilim, adli dilbilim dalları ile ilgilendi. Bu alanlarda da eğitimler alarak kendini uzmanlaştırmaya ve daha ileriye taşımaya çalıştı.  2010  yıllarında davranış bilimlerine ve antropolojiye merak sardı.

Adli bilimler ile ilgilenerek, adli bilişim uzmanlığı, profil tanımlama, yüz-mimik-jest eğitimleri aldı. İleri düzey yalan eğitimlerine katıldı. İstihbarat çalışmaları, stratejik yönetim eğitimlerine katıldı.

Avrupa bilim diplomasisi eğitimini de tamamlayıp, bu alanda faaliyete başladı. Bu süre zarfında binlerce seminere, panele ve konferansa eğitimci ve konuşmacı olarak katıldı.

Emniyetten cezaevlerine, üniversitelerden sivil toplum örgütlerine, özel okullardan dershanelere çok farklı kurumlara eğitimler verdi. Binin üzerinde makaleyi çeşitli gazetelerde köşe yazarı olarak yayımladı. Ulusal ve uluslararası makalelere ek olarak 6 kitap yayımladı. Daha sonra Uluslararası Basın Cemiyeti’ne katıldı. Uluslararası akademik bir dergi olan Ressjournal da bu süreçte ortaya çıktı.

Üretmeye ve öğrenmeye devam eden bir profesyonel öğrenci olarak kendini tanımlamaktadır.

Yapmış olduğu seçkin çalışmalardan dolayı “Dilbilim” alanında “Fahri Doktora” unvanına layık görüldü.

 

Projeleri

 

Profil Analiz Uzmanları Arge ve Danışmanlık Derneği (Profiler) Onursal Başkanı

Ress Journal Kurucu  (Route Educational & Social Science Journal)

Af Terapi Derneği (Başkan Yardımcısı)

Uluslararası Basın Cemiyeti (Başkan Yardımcısı)

Uluslararası Kalite Koçluk ve Girişimcilik Derneği (Denetim Başkanı)

Hanoğlu Özel Eğitim ve Danışmanlık Ltd Şti Kurucu

Rota Kariyer Eğitim ve Danışmanlık Şti Kurucu

Hedd Başkanlığı

Çoğul Çocuklar Derneği Başkan Yardımcılığı

Adlev Eğitmenliği

MEB Öğretmen/Eğitmen

 

Almış Olduğu Eğitimler /Kurum /Bölüm /Belge

Dil ve Konuşma Üzerine

 

*L. Avrupa Üniversitesi (Sanat ve Bilim Fakültesi- T. Dilbilim)

*Başkent Üniversitesi (Dil ve Konuşma Bozuklukları)

*A. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Dil ve Konuşma Bozuklukları)

*A. Karpaz Üniversitesi (Dil ve Konuşma Bozuklukları)

*Konuşma Engelliler Federasyonu (Dil ve Konuşma Etkinlikleri)

*International Psychological Association (Dil ve Konuşma Bozuklukları)

 

Psikoloji Üzerine

*N.W. Üniversitesi (Psikolojik Danışmanlık - Yüksek Lisans)

*F. S. Mehmet Üniversitesi (Psikolojik Danışmanlık E.E.)

*G. Teknik Üniversitesi (Psikanalitik Psikoterapi)

*G. Teknik Üniversitesi (Aile Danışmanlığı)

*Haliç Üniversitesi (Sanat Terapisi)

*A. Menderes Üniversitesi (Masal Terapisi)

*Avrupa Laboratuvar Akreditasyonu Kurumu (Psikolojik Rahatsızlıklar Eğitimi)

*Y. Pazar Üniversitesi (Adli Psikoloji Uzmanlığı)

*Uluslararası Profesyonel Kurumlar Konsorsiyomu (İş ve Çalışma Psikolojisi)

*International Psychological Association (Psikanalitik Psikoterapi)

*Uluslararası Terapistler Kurumu (IAOTH) Elmira Strange, Mphil (Psy) (Adli Psikoloji)

*Yaprak Psikiyatri (Hizmet İçi Eğitim)

 

Yönetim Üzerine

 

*N. Pazar Üniversitesi (Global Master of Business Administration) Global MBA

*K. Dumlupınar Üniversitesi (Uluslararası Tic. ve Finansman - Yüksek Lisans-Devam)

*Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Liderlik)

*Milli Eğitim Bakanlığı (Liderlik Eğitimi)

*ISO-IAF (Kalite Yönetimi Uygulayıcılığı)

*İstanbul Tic. Üniversitesi ve TESAM (İstihbarat Çalışmaları)

 

Eğiticilik Üzerine

 

*Uludağ Üniversitesi (Eğitici Eğitimi)

*Milli Eğitim Bakanlığı- Mesleki Eğitim Merkezi (Eğitici Eğitimi)

*Milli Eğitim Bakanlığı- Mesleki Eğitim Merkezi (Usta Öğreticilik)

*Milli Eğitim Bakanlığı (Drama Eğitimi)

*G. Teknik Üniversitesi (Diksiyon)

 

Diğer

 

*Sakarya Üniversitesi (Profil Tanımlama, Yüz, Mimik ve Jest Eğitimi)

*Avrupa Birliği S4D4C (Avrupa Bilim Diplomasisi Eğitimi)

*Y. Pazar Üniversitesi (Adli Bilişim Uzmanlığı)

*Fırat Üniversitesi (İnşaat)

*Livcon Learning Academy (Profesyonel Koçluk)

*Uluslararası Koçluk Federasyonu (Koçluk)

*Dr. David J. Liebarman (Temel ve İleri Düzey Yalan Algılama Eğitimi)

 

Eserleri

 

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Yöntemleri (Kitap) ISBN: 978-605-89832-1-2

Sözlerin Ötesinde Profilleme (Kitap) ISBN: 978-605-89832-2-9

Profil Tanımlama (İnsan Tanıma Rehberi - Kitap) ISBN: 978-605-81703-0-8

Yalan Dili ve Edebiyatı (Dorlion Yayınları - Kitap) ISBN: 978-605-21114-1-3

Farkındalık Sanatı ve Duygu Dili Değişimi (Ray Yayıncılık) ISBN: 978-605-903-0441

Muhayyile (Şafak Ofset - Öykü Kitabı) ISBN: 978-605-89832-0-5

 

Makaleler

 

LANGUAGE USED BY INDIVIDUALS WITH CONFIDENCE PROBLEMS PATTERNS AND NARRATORY IDENTITY THEORY /  CURRENT SCIENCE MULTIDISIPLINARY JOURNAL - ISSN/2667-9515

STORY ABOUT SELECTIVE SPEAKING (SELECTIVE MUTISM) APPLICABILITY OF THERAPY (NARRATIVE) / CURRENT SCIENCE MULTIDISIPLINARY JOURNAL - ISSN/2667-9515

 

Çalıştaylar

1-İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Maltepe Üniversitesi Eğitimde Şiddetin Önlenmesi Çalıştayı /2022

2-Türkiye I. Profil ve Davranış Analiz Çalıştayı /2022

3-Türkiye Sürekli Eğitim Merkezleri (TÜSEM) ve Mustafa Kemal Üniversitesi Çalıştayı / 2019

 

Araştırmacı Kimliği

 

ResearcherID: GMW-7167-2022

https://orcid.org/0000-0002-4257-8500

TÜBİTAK ID: TBTK-0031-7298

BAŞVUR
BAŞVURU / KAYIT FORMU


  Giriş Yap