Skip to content Skip to footer
Eğitmen
 • Genel
 • Kimler Katılabilir?
 • Eğitim İçeriği
 • S.S.S
 • Eğitmen

Bioenerji Eğitimi

Bioenerji eğitimi, kişilerin alternatif tıp alanında hizmet vermelerini sağlayan bir eğitim programıdır. Bioenerji eğitiminin, kişilerin günlük hayatına ve iş hayatına sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Her bireyin içinde bulunan potansiyel şifacı kimliği, bioenerji alanında profesyonel eğitim alarak ortaya çıkmaktadır. Bioenerji, tam olarak tıbbi bir tedavi yöntemi olmamakla beraber; kişilerin daha huzurlu bir hayat sürmesine yardımcı olmaktadır.

Bioenerji Nedir?

Bioenerji, yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Yaşam enerjisi, doğal yollarla oluşan ve tüm canlılarda bulunan potansiyel enerjiyi ifade etmektedir. Bitkiler, hayvanlar ve insanlar; özlerinden gelen bir yaşam enerjisine sahiptir. Evrenin tüm işleyişi, bu yaşam enerjisinden kaynak alarak ilerlemektedir.

Bioenerji alanındaki ilkeler, tüm canlı varlıkların kendisine gelen ve kendisinden giden gerçek enerjileri temel alarak oluşmaktadır. İnsanların hissettikleri ve düşündükleri, yalnızca çevresinden değil tüm evrenden etkilenmektedir.

Bioenerji teknikleri ile insan vücudundaki hastalıkların yaydığı negatif enerjiler bertaraf edilebilmektedir. Kişilerin kendi ruhuna ve başkalarının ruhuna yaydığı olumsuz hisler, bioenerji teknikleri ile tespit edilmekte ve kişi daha sağlıklı bir beden dengesi elde edebilmektedir.

Bioenerji Eğitimi İçerisinde Neler Öğretilir?

Son yıllarda gittikçe daha fazla popülerlik kazanan bioenerji eğitimi, kişilerin kendisine ve çevresine sağlık açısından yardımcı olmasına olanak tanımaktadır. Modern tıbbın yardımcıları arasında yer alan bioenerji teknikleri, şifanın pozitif enerjiden elde edileceğine inanarak; kişilerin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflemektedir.

Fiziksel ve psikolojik olarak tedavi olmak, bioenerji teknikleri ile kalıcı hale gelebilmektedir. Bioenerji eğitimi ile kendini geliştiren ve şifa tekniklerini öğrenen kişiler; kendisindeki ve çevresindeki sağlık problemlerine pratik çözümler sunabilmektedir. Bu bağlamda, bioenerji tekniklerinin son derece titiz ve hassas bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir.

Bioenerji eğitiminin kazanımları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Ruh ve beden dengesi kurabilmek.
 2. Çevrenin ruh ve beden dengesini kurabilmek.
 3. Negatif halden uzaklaşmak ve pozitif bölgeye geçebilmek.
 4. Potansiyelinin ve becerilerinin farkına varabilmek.

Bioenerji Eğitimini Kimler Alabilir?

Bioenerji kursu, bu alanda uzman olmak isteyen herkesin katılım sağlayabileceği bir esneklihe sahiptir. Kendi ruh ve beden sağlığına, çevresinin ruh ve beden sağlığına destek olmak isteyen herkes, bioenerji teknikleri eğitimlerinden yararlanabilmektedir. Bu bağlamda verilen eğitimler, yüz yüze ve online bioenerji eğitimi olarak ikiye ayrılmaktadır.

Online bioenerji eğitimi, kişilerin konfor alanlarından çıkmadan bioenerji teknikleri öğrenmesine olanak tanımaktadır. Eğitim süreci, yüz yüze eğitim ile aynı prosedürleri içermektedir. Uzaktan bioenerji eğitimi fırsatlarından yararlanmak isteyen kişiler, kendileri için en uygun olan eğitime kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Bioenerji eğitimi fiyatları, kişilerin bütçe planlamalarına uyacak şekilde hazırlanmaktadır. Uygu fiyatlı ve kaliteli eğitimler, belirli platformlarda ilgilisini beklemektedir. Bioenerji tekniklerini günlük hayatına dâhil etmek isteyen kişiler, uygun fiyatlı eğitimler sayesinde; günlük yaşamlarını daha sağlıklı bir hale getirebilmektedirler.

Bioenerji Eğitimi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bioenerji tekniklerini kendi alanında uygulamak isteyen kişiler, “bioenerji eğitimi nasıl alınır?” sorusuna güvenilir bir cevap aramaktadır. Bioenerji eğitimi, uzman eğitmenler aracılığıyla online veya yüz yüze olarak verilmektedir. Süreç sonunda kişiler, eğitimde öğrendikleri bilgileri farklı alanlarda kullanabilmektedirler.

Online bioenerji eğitimi, pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilecek bilgiler içermektedir. Bioenerji tekniklerinin profesyonel anlamda öğrenilmesi, çeşitli meslek gruplarının daha etkili hizmet verebilmesine yardımcı olmaktadır. Bioenerji eğitimi ile öğrenilen bilgilerin kullanılabileceği alanlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Psikoterapi seansları.
 2. Aile ve çift terapisi seansları.
 3. Hipnoz uygulamaları.
 4. Güzellik merkezlerinde yapılan uygulamalar.
 5. Masaj ve aromaterapi seansları.
 6. Diyet planlama uygulamaları.
 7. Fizik tedavi ve rehabilitasyon süreçleri.
 8. Alternatif tıp yöntemleri.

Kimler Bioenerji Uzmanı Olabilir?

Bioenerji uzmanı olmak, kişilerin bu alan üzerine fazlaca eğilmesi ile mümkün hale gelmektedir. Dileyen herkes bioenerji uzmanı olabilmekte ve bu alanda edindiği bilgileri kariyer yapmak amacıyla kullanabilmektedir. Bioenerji uzmanı olabilmenin tek koşulu, eğitim sürecini başarılı bir şekilde tamamlamak olarak gösterilmektedir.

Bioenerji uzmanları, kozmik enerji eğitimi gibi alanlarda da uzmanlaşarak; bilgi seviyelerini yükseltmek istemektedirler. Sağlık ve şifa alanında gelişmek, pek çok bilim dalının öğrenilmesiyle mümkün hale gelmektedir. Piyasada, sağlık alanında teknikler öğreten pek çok eğitim programı bulunmaktadır. Bu eğitim programları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. NLP Eğitimi
 2. EFT Eğitimi

Bioenerji Eğitiminin Size Kazandıracakları

En iyi bioenerji eğitimi, kişilerin günlük yaşamlarına entegre edebileceği birçok bilgi içermektedir. Bioenerji kursu ile kişiler; günlük hayatlarında ortaya çıkan sağlık problemlerine daha kolay çözüm bulabilmektedir. Kendi kendini tedavi etme ilkelerine dayanan bioenerji, kişilerin daha rahat ve daha konforlu bir hayat sürmesine yardımcı olmaktadır.

Bioenerji eğitiminin, kişinin çevresine ve kendisine katabileceği pek çok avantajlı durum bulunmaktadır. Alınan eğitimler sonucunda, kişinin kendisine karşı daha anlayışlı ve merhametli olduğu görülmektedir. Aynı şekilde kişi, bioenerji eğitiminden aldığı bilgilerle; çevresini daha iyi yönetebilmektedir. Bioenerji eğitiminin kişilere katacağı uygulamalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Bioenerji seans uygulamaları.
 2. Enerji egzersizleri ve enerji olumlama.
 3. Negatif enerjileri azaltma uygulamaları.
 4. El ve temas ile aktive etme.

Bioenerji Eğitim Programı Modülleri Nasıldır?

Bioenerji eğitiminin modülleri, iki aylık bir süreç içerisinde kişilere aktarılmaktadır. “En iyi bioenerji kimden alınır?” sorusuna cevap arayan kişilerin, uzman eğitmenlerle çalışan eğitim kurumlarına yönelmesi önem arz etmektedir. En az iki aydan oluşan eğitim süreci, uzman kişiler tarafından yürütülmediği takdirde etkili bir sonuç vermemektedir.

Bioenerji Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Bioenerji sertifikası alan bireyler, bioenerji uygulayıcısı unvanı almaktadır. Sertifikalı bioenerji eğitimi, kişilerin bu alanda edindikleri bilgileri başka alanlarda da kullanabilmesine olanak tanımaktadır. İnsan kaynakları, pazarlama, tıp, psikoloji, sosyoloji ve hipnoz uygulamaları; bioenerji sertifikasının işlediği yerler olarak sıralanmaktadır.

Bioenerji sertifikası alan kişiler, yalnızca mesleki anlamda değil kişisel anlamda da kendini geliştirebilmektedir. Bioenerji eğitiminin kişilere kattığı ruh dinginliği, daha kaliteli ve daha huzurlu bir hayat yaşamalarına yardımcı olmaktadır.

Kimler Bioenerji Eğitimi Alabilir?

 1. Fizik Tedavi Uzmanları,
 2. Psikologlar,
 3. Psikolojik Danışmanlar,
 4. Yaşam Koçları,
 5. Reiki Uygulayıcıları,
 6. Güzellik Uzmanları,
 7. Diyetisyenler,
 8. kendisine ve çevresine enerji aktarmak isteyenler ve
 9. Bioenerjiye ilgi duyan herkes

bünyemizdeki Bioenerji Eğitimine katılabilirler.

BİOENERJİ EĞİTİM İÇERİĞİ

 1. Bioenerji nedir?
 2. Bioenerji ne değildir?
 3. Bioenerji nasıl uygulanır?
 4. Bioenerji’nin dengelenmesi
 5. Bioenerji uygulayıcısı olmak
 6. Yaşam dengenizin önemi ve pozitif frekansa nasıl geçeriz?
 7. Kendimize nasıl bioenerji uygularız?
 8. Manyetik alanda bioenerji çalışması
 9. Aura nedir ve nasıl genişletilir?
 10. Çakra nedir?
 11. Çakraların dengelenmesi ve açılması.
 12. Meditasyon uygulamaları
 13. Nefes teknikleri ile beraber arınma egzersizleri.
 14. Bioenerji seansları nasıl yapılır?
 15. Bölgesel bioenerji nasıl çalışılır?
 16. Duygusal blokajlara bioenerji çalışması
 17. Geçmiş yaşama pozitif enerji yollama
 18. Travmalara bioenerji çalışması
 19. Uzağa bioenerji gönderilmesi
 20. Pozitif enerjiyi koruma
 21. Negatif bağların kesilmesi
 22. Biyoenerji de uzmanlaşma teknikleri.
 23. Bitkilere enerji yollama bitkilerin enerjisi
 24. Bilinçaltımızdaki korku ,kaygı, stres ve sıkışmış duyguları arındırma
 25. Bolluk bereket konusunda olan blokajların kaldırılması
 26. İlişki konusunda bioenerji ile çalışma

UYGULAMALAR

 • Ellere bioenerji uyumlaması (Aktive Etme)
 • Enerji egzersizleri
 • Bioenerji seansı uygulaması
 • Negatif enerjilerden korunma
 • Bulunduğumuz yaşa kadar arınma işlemi
 • Danışan ile tanışmadan başlayarak nasıl seans yönetilir

YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇERİĞİ

Bioenerji eğitim içeriğinin tamamı aktarılmakla birlikte tek tek tüm kursiyerlerimiz eğitici ile çalışıp enerji deneyimleyebilecek örnek seanslarla eğitiminizi pekiştireceksiniz. Grup meditasyonu ile tanışıp arınma farkındalık yolunda ilk adımı atabileceksiniz. Eğitimin 2. gününde Kadim öğreti olan HOOPONOPONO ile tanışıp yüksek frekans ile bioenerji ile bütünleşeceksiniz. Bu eğitimin sizlere başarı, bolluk, sağlık, neşe ve pozitif geribildirim getirmesine niyet ediyoruz. Katkı olsun ve öyle oldu.

1- Eğitim Formatınız Nedir?

Eğitimlerimizi 4 farklı şekilde; dokümanlı eğitimler, videolu eğitimler, canlı yayın eğitimleri ve yüz yüze eğitimler olarak sizlere sunmaktayız.

2- Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

Üst kısımda gördüğünüz ‘’ Hemen Başvur’’ kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde telefon aracılığı ile geri dönüş sağlayacaktır.

3- Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

Türkiye’de ki tüm eğitim firmalarından farklı olarak sizlere kişiye özel, kaliteli ve geniş bir otomasyon sistemi hazırladık. Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile derslerinize buradan ulaşabileceksiniz. Kişiye özel sisteminize cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

4- Eğitimlerime Ne Kadar Süre Online Erişim Yapabileceğim?

Eğitimin müfredatının süresine göre online erişiminiz sürenin 3 katı süresinde olacaktır.

5- Eğitim Videolarını İzleme Sınırım Var Mı?

Videolarınızı açık olduğu tarihler içerisinde sınırsız kez izleyebilirsiniz. Eğitime kayıt olduğunuz ilk andan itibaren danışmanlarımız tarafından takibi yapılmaktadır.

6- Sınav Formatı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

Sınavlarımız online bir şekilde çoktan seçmeli (TEST) olarak gerçekleşiyor.

7- Sınavdan Geçme Notum Nedir?

60 puan sınavdan geçmeniz için yeterli olacaktır.

8- Sınava Kaç Kez Girme Hakkım Var?

Sınavlara 3 kez girebilirsiniz.

9- Eğitimlerimi Tamamladığımda Herhangi Bir Belge Alacak Mıyım?

Eğitimlerinizi tamamladığınız programına göre Uluslararası Onaylı serfitikaya sahip olacaksınız.

10- Nasıl Ödeme Yapabilirim, Taksit Seçeneği Bulunuyor Mu?

Ödemeleriniz için Click Akademi size birçok imkân sunacak ve sizin için uygun olan ödeme yöntemini kullanabileceksiniz. Dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme imkânı da sunuyoruz.

11- Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım?

Click Akademi’nin genç ve dinamik eğitim danışmanı kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Sevgi Keleş

Sevgi Keleş: 1989 yılında Ankara’da doğdu. Öğrenim hayatısüresince devam ettiği okullardan başarı ile mezun oldu. 2. üniversite olarakAtatürk Üniversitesinde Sosyal Hizmetler bölümünü bitirdi. Lefkoşa AmerikanÜniversitesinde Psikolojik Danışmanlık eğitimi aldı. Yüksek lisansını İngiltere’denalarak bitirmek üzeredir. Aldığı üniversite eğitimlerinin yanında tamamladığısertifika programları da kendisinin kariyerine yön vermektedir. Bunlar: AileDanışmanlığı, Adli Psikoloji Uzmanlığı, Manevi Danışmanlık Eğitmenlik Eğitimi,Sosyal Hizmetler alanında Manevi Danışmanlık, Evlilik ve İlişki Danışmanlığı,A. Sosyal Yaşam Danışmanlığı, Kişilik - Karar Analizi, Yüz - Profil Okuma İleriSeviye Eğitmenliği, Dr. David J. Liebarman (FBI Danışman) Yalan ve KişilikTanımlama İleri Seviye eğitimlerin tamamı, Sağlık Bakanlığı onaylı İlk YardımEğitmenlik Eğitimi, MEB Onaylı Eğitici Eğitimleri ve Paul Ekman’dan aldığıSubtle Expressions Training Tool eğitimi yer almaktadır.

Profesyonel iş hayatındaki deneyimlerini kendi kişisel gelişimve danışmanlık merkezini kurarak sürdürmektedir. Kişisel gelişim alanında vermiş olduğuseminerler ve etkinliklerin marka tescilini 2020 yılında T.C. Türk Patent veMarka Kurumundan aldı. Aile, ilişki, kişisel gelişim alanında birçok kez farklıkurumlardan ödüle layık görüldü.

Sevgi Keleş ®2020 yılında ilk kitabı olan “Sevgi Ötesi Enerji” kitabını yazdı. 2021 yılında2. kitabı “Sarkaç ile Denge ve Akışta Kalmanın Sırrı” çıkardı. 2022 yılında ise3. kitabı “Her Gün Bir Mucize” kitabı okurları ile buluştu. Kitapları yoğuntalep gören Sevgi Keleş okurlarıyla imza günleri aracılığı ile bir arayagelmekte, kitaplarında değindiği konularla ilgili bireysel ve grup eğitimlerivermektedir.

Kişiselgelişim alanında profesyonel yazılarına köşe yazarı olarak MilliyetGazetesi’nin dijital mecrası olan milliyet.com.tr’de devam etmektedir. Hollanda merkezli olan ve tüm Avrupa’da yayınyapan Kadın Dergisinde ise Evlilik ve İlişki Danışmanı olarak yazıları yayınlanmaktadır.Türkiye’de kişisel gelişim alanında ilk akla gelen Pozitif Dergisinde de 2022yılı itibariyle köşe yazarı olarak yazmaya başladı.

Yurtiçinde ve yurt dışında hem yüz yüze hem de online seminerler veren Keleş,Türkiye’de üniversite akreditasyonuna bağlı olarak uzun yıllar eğitmen unvanıile görev aldı. Dünyanın pek çok yerinden eğitim alarak, vermiş olduğuhizmetleri kapsamlı hale getirdi. Güncel konulara dair bilgilendiriciyazılarıyla medyanın sıkça ilgisini çekmekte; basılı ve online birçok haber,iş, kişisel gelişim mecralarında yer almaktadır. Türkiye’nin en çok izlenen tvprogramlarına birçok kez konuk edilerek görsel basında da adından sıkça sözettirmektedir.

İçeriklerikendi ekolü olan eğitimler:

● Uluslararası Uzman Psikologlar Derneği onaylıPozitif Enerji ve Meditasyon Eğitmenliği

● Uluslararası Ruh Sağlığı ve Psikoterapi DerneğionaylıEnerji Dili Eğitmenlik Eğitimi

● Üniversite Akreditasyonlu kişisel gelişimdersleri eğitimleri

Sevgi Keleş kurumsal akredite merkezleri vehekimler, uzman psikologlar ile eğitmen olarak projeler ve ortak seminerler gerçekleştirmektedir. Buradaki en temel amacı etik, güvenilir, doğru hizmet verebilmek ve kişisel gelişim alanında öncü bir marka olan ismininşimdiye kadar olduğu gibi ileride de güven, titizlik, kurumsallık çizgisindedevam etmesidir.

ALMIŞOLDUĞU EĞİTİMLER

SosyalHizmetler Atatürk Üniversitesi

PsikolojikDanışmanlık Lefkoşa Amerikan Üniversitesi

KişiselStres Yönetimi ve Z. Kişilerle Baş etme Orta Doğu Teknik Üniversitesi

İlkYardım Eğitmenlik Eğitimi Sağlık Bakanlığı

AileDanışmanlığı

AdliPsikoloji Uzmanlığı

ManeviDanışmanlık Eğitmenlik Eğitimi

SosyalHizmetler Alanında Manevi Danışmanlık Eğitimi

Evlilikve İlişki Danışmanlığı

A.SosyalYaşam Danışmanlığı

Kişilik,Karar Analizi

Yüz-ProfilOkuma İleri Seviye Eğitmenliği

Dr.DavidJ. Liebarman (FBI Danışman) Yalan ve Kişilik Tanımlama İleri Seviye eğitimlerintamamı

PaulEkman - Subtle Expressions Training Tool

KişilikTipleri Eğitimi Boğaziçi Enstitüsü

KişilikAnalizi Global Enstitüsü

YönetmeBecerileri Eğitimi

İnsanK. Kişilik Analizi Eğitimi

KararAnalizi ve Etkin Karar Verme Eğitimi

EğiticiEğitimenlikleri Eğitimi

EğitimSunumları Hazırlanması İleri Sunum Teknikleri Eğitimi

TürkiyeSağlık Vakfı onaylı Meditasyon, Mindfulness

PozitifEnerji ve Meditasyon Eğitmenliği

EnerjiDili Eğitmenlik Eğitimi

KişiselGelişim Dersleri Eğitimleri

GlobalGold Master Trainer Pozitif Enerji Eğitmenliği

Etkiliİletişim ve Diksiyon Eğitimi

KoçlukEğitimleri ve Eğitmenliği

Eğitimleralanında eğitmenlik diploma ve sertifikalarının tamamı, geçerli en yetkinakredite kurumları tarafından akredite edilmiştir. Türkiye’nin ve dünyanınkişisel gelişim alanında öncü, kurumsal eğitmenleri ile çalışmıştır.

ESERLERİ

HerGün Bir Mucize

SarkaçDengede ve Akışta Kalmanın Sırrı

SevgiÖtesi Enerji

BAŞVUR
BAŞVURU / KAYIT FORMU


  Giriş Yap