Skip to content Skip to footer
Eğitmen
 • Genel
 • Kimler Katılabilir?
 • Eğitim İçeriği
 • S.S.S
 • Eğitmen

İşaret Dili Ne İşe Yarar?

Kamuda birçok kurumda İşaret Dili Tercümanı ihtiyacı yaşanmakta ve birçok kamu kurumunda bu ihtiyaç karşılayamamaktadır. Eğitim sonunda bunu toplumsal farkındalıktan daha ileriye taşıyıp bir meslek haline getirebilirsiniz.

Amacımız sizlerin bu 120 saatlik eğitimde işaret dilinin temel hatlarını öğrenmeniz ve işaret dili konusunda uzmanlaşmak istiyorsanız bu eğitim sizin ilk adımınız olacaktır.

İşaret Dili Nasıl Uygulanır?

Ülkemizde 3 milyona yakın işitme engelli vatandaş bulunmaktadır ve ülkemizde iletişim kurmakla alakalı çok problem yaşamaktadır. İşitme engelli bireylerin hayatlarının kolaylaştırılması ve iletişim engellerinin ortadan kalkması amacı ile hazırladığımız eğitim programıyla, birçok işitme engelli bireyin sosyal, kültürel, eğitim, sağlık vb. gibi birçok alanda iletişim engellerini ortadan kaldıracaksınız ve toplumda farkındalığı olan farklı olan bir birey olacaksınız. Hangi iş grubu ve alanında çalışmış ya da çalışıyor olursanız olun, sizi farklı kılacak bir eğitim programı olan Türk İşaret Dili, istihdam noktasındaki geniş yelpazesi ile de etkili bir programdır.

İşaret Dili Temel Eğitimi Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

İşaret dili öğrenmek ilk etapta pek çok öğrencimizi korkutmaktadır. Ancak İşaret Dili Temel Eğitimi kursumuza katılım sağlandığında işin korkulacak boyutta olmadığı anlaşılmaktadır. Sertifika programımızın kursiyerlerimizi çok zorlamadan ancak gereken tüm bilgilendirmeleri de vermek üzerine programlanmıştır.

İşaret dili de aynı normal konuşulan dil gibi bölgelere göre bir takım farklılıklar içerebilmektedir. Verdiğimiz eğitimlerde ülkemizde en geçerli olan ve ulusal olarak kabul edilen sisteme göre yol alınmaktadır. Bu sayede eğitim kurumumuzdan İşaret Dili Temel Eğitimi sertifikası alan kursiyerlerimizin yeterliliklerini özel sektörde ya da kamu dairelerinde kanıtlamaları mümkün olmaktadır. Sadece engelli bireylerle iletişim kurabilmek için programımıza katılan öğrencilerimiz de bulunmaktadır.

İşaret Dili Temel Seviye Eğitimini Neden Click Akademi’den Almalıyım?

Eğitimimiz 120 saat sürecektir. Eğitim sonucunda sınavdan başarılı olan kişilere, Uluslararası Akreditasyona sahip EDUCERT onaylı sertifika verilecektir.

Eğitim kurumumuzda verilen İşaret Dili online eğitim, kursiyerlerimizin karşılıklı konuşma yapacak seviyede işaret dili öğrenmelerini ve koçluğa başlayabilmelerini garantilemektedir. Profesyonel eğitimcilerimiz tarafından verilen derslerin sonunda, kursiyerlerimiz birer Temel Seviye İşaret Dili sertifikası kazanmaktadır. Bu sayede sertifikaları ile yollarına devam eden kursiyerlerimizi başarılı bir kariyer beklemektedir.

Kimler İşaret Dili Temel Seviye Eğitimini Alabilir?

-İşaret Diline meraklı olan ve öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

İşaret Dili Temel Seviye Eğitim İçeriği

 1. İşaret Dili ve Çevre
 2. Okul ve Eğitim İşaretleri
 3. Gıda ve Giyim İşaretleri
 4. TİD Dilbilgisi Kavramları
 5. Duygular ve Eşyalar
 6. Zaman ve Zaman Dilimleri
 7. Trafik ve Canlılar
 8. Meslekler
 9. Spor ve Coğrafi Terimler
 10. Karşılıklı Konuşma

1- Eğitim Formatınız Nedir?

Eğitimlerimizi 4 farklı şekilde; dökümanlı eğitimler, videolu eğitimler, canlı yayın eğitimleri ve yüzyüze eğitimler olarak sizlere sunmaktayız.

2- Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

Üst kısımda gördüğünüz ‘’ Hemen Başvur’’ kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde telefon aracılığı ile geri dönüş sağlayacaktır.

3- Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

Türkiye’de ki tüm eğitim firmalarından farklı olarak sizlere kişiye özel, kaliteli ve geniş bir otomasyon sistemi hazırladık. Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile derslerinize buradan ulaşabileceksiniz. Kişiye özel sisteminize cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

4- Eğitimlerime Ne Kadar Süre Online Erişim Yapabileceğim?

Eğitimin müfredatının süresine göre online erişiminiz sürenin 3 katı süresinde olacaktır.

5- Eğitim Videolarını İzleme Sınırım Var Mı?

Videolarınızı açık olduğu tarihler içerisinde sınırsız kez izleyebilirsiniz. Eğitime kayıt olduğunuz ilk andan itibaren danışmanlarımız tarafından takibi yapılmaktadır.

6- Sınav Formatı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

Sınavlarımız online bir şekilde çoktan seçmeli (TEST) olarak gerçekleşiyor.

7- Sınavdan Geçme Notum Nedir?

60 puan sınavdan geçmeniz için yeterli olacaktır.

8- Sınava Kaç Kez Girme Hakkım Var?

Sınavlara 3 kez girebilirsiniz.

9- Eğitimlerimi Tamamladığımda Herhangi Bir Belge Alacak Mıyım?

Eğitimlerinizi tamamladığınız programına göre Uluslararası Onaylı serfitikaya sahip olacaksınız.

10- Nasıl Ödeme Yapabilirim, Taksit Seçeneği Bulunuyor Mu?

Ödemeleriniz için Click Akademi size birçok imkân sunacak ve sizin için uygun olan ödeme yöntemini kullanabileceksiniz. Dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme imkânı da sunuyoruz.

11- Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım?

Click Akademi’nin genç ve dinamik eğitim danışmanı kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Semih Güneş

Türk İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni olan Semih Güneş Ankara doğumludur. Annesi ve babası işitme engelli olan Semih Güneş, ailesinden ilk olarak Türkçe Dili yerine Türk İşaret Dili’ni öğrenmiştir. Ergenlik dönemi ve 20’li yaşlarına kadar birçok işitme engelli bireyin tercümanlık hizmetlerin sürdürmüştür.

Daha sonra birçok STK ve kuruluşlarda tercümanlık hizmetlerini devam ettirmiş, bir yandan da eğitimcilik hayatına 2010 yılından beri devam etmektedir. 2007 yılında Türkiye’de ilk kez düzenlenen TİDBO sınavını başarıyla geçerek aktif olarak tercümanlık yapmaya başlamıştır. Daha sonra kendisini denemek için tekrardan 2013 yılında TİDBO sınavına giren Semih GÜNEŞ, sınavı Türkiye 3.sü olarak tamamlamıştır.

World Deaf Federation Türkiye (2015), Word Defa Athletic (2007) gibi uluslararası organizasyonlarda görev almıştır.

Türk İşaret Dili’nin yaygınlaşması adına birçok çalışma yapmış, Türkiye’de ilk olan Türk İşaret Dili Festivali 1(2015),Türk Dünyası İşaret Dili Festivali 2 (2016) gibi organizasyonlarda Organizasyon Baş Sorumluluğu görevini üstlenmiştir.

Türk İşaret Dili Eğitimlerine gönül vermiş ve bu konuda birçok sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır.

BAŞVUR
BAŞVURU / KAYIT FORMU


  Giriş Yap