Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Doğum Haritası Nasıl Bakılır?

Kişiler doğum haritalarına bakarak, hayatındaki önemli olayların geleceğini nasıl şekillendireceğini öğrenebilmektedir. Astroloji konusunda uzmanlık kazanmış kişiler tarafından hazırlanan doğum haritaları, geleceğin olası işleyişleri hakkında fikir sahibi olmamıza yardımcı olmaktadır.

Astroloji konusunda bilgi sahibi olmak veya doğum haritası çıkarmak için astroloji eğitimi almak şart değildir. Hemen hemen herkes doğum haritasının nasıl çıkarılacağını ve nasıl okunacağını, kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. Bu sayede kişiler astroloji biliminin sağladığı avantajları, günlük hayatlarında kullanabilmektedir.

Özellikle astrolojiye ilgisi olanlar, doğum haritası çıkarmanın püf noktalarını öğrenirken keyif almaktadırlar. Doğduğu anda evrende neler olduğunu öğrenmek, çoğu kişi tarafından ilgi çekici kabul edilmektedir. Kişilerin kendisini daha iyi tanımasına olanak tanıyan doğum haritası, daha iyi bir gelecek için ipuçları yakalamaya yardımcı olmaktadır.

Doğum Haritası Nedir?

Yıldızlar; burçlar aracılığıyla bize iç görü sunmayı hedefleyen mekanizmalardır. Doğum haritaları ile doğduğumuz andaki gökyüzünün anlık görüntüsüne ulaşabilmekteyiz. Yıldızların, gezegenlerin ve güneşin; doğduğumuz anda evrende nasıl bir şekilde konumlandığı, geleceğimiz hakkında yorum yapmamıza olanak tanımaktadır.

Kişilerin doğduğu anda, doğduğu yerdeki güneş ay ve gezegenlerin konumlarını hesaplayan haritaya; doğum haritası adı verilmektedir. Kişiler doğum haritası ile doğdukları anda evrende neler olduğunu öğrenebilmektedir. Bu sayede ileri seviye astroloji eğitimi alınmasına gerek kalmadan, gelecek hakkında yorumlar yapmak mümkün hale gelmektedir.

Astroloji bilimi; gökyüzündeki yıldızlarının konumlarını, her kişinin doğumuna göre özel olarak hesaplanmaktadır. Doğum haritaları sayesinde, kişilerin kendilerini tanımaları mümkün hale gelmektedir. Bununla beraber bu doğum haritalarını hazırlamak için astroloji eğitimi almak şart değildir.

Doğum Haritaları Bize Ne Anlatıyor?

Doğum haritası, kişilerin duruşu ve hayat tarzı üzerinde fikir sahibi olunmasına yardımcı olmaktadır. Bu haritalar temel alınarak, geleceğe yönelik tahminler de yapılabilmektedir. Doğum haritalarının bize anlattıkları şunlardır:

 • Bireylerin kişilikleri hakkında, detaylı bir şekilde bilgi verirler.
 • Doğum haritası sahibinin; hayatı, imkânları, kabiliyetleri ve görünüşü hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlarlar.
 • Bu haritaların yönlendirmesiyle, astroloji teknikleri kullanılarak geleceğe yönelik tahminlerde bulunmak mümkündür.
 • Çocuklar için çıkarılan haritalar, çocukların potansiyellerine uygun bir gelecek planı hazırlanması yardımcı olmaktadır.
 • Eş, arkadaş, iş ortağı ve benzeri önemli kişilerin seçiminde; rehber özelliği göstermektedir.

Doğum haritası, daire şeklinde oluşturulmaktadır. Bu daire yıldız ve gezegenlerin belirli bir çizgide olması anlamına gelmektedir. Haritanın bazı noktalarında yoğunlaşma varsa, o noktalar üzerinde durmak gerekmektedir. Sol tarafta bir yoğunlaşma varsa, bu durum kişinin sübjektif bir karakteri olduğunu göstermektedir. Sağ taraftaki yoğunlaşma ise kişilerin insan ilişkilerine bağımlı bir yapısı olduğunu göstermektedir.

Doğum Haritası Nasıl Çıkarılır?

Doğum haritası çıkarmak, kişilerin düşündüğünden daha karmaşık olabilmektedir. Kişiler, doğdukları yerin tam konumunu ve doğdukları saati tam olarak bilmelidir. Doğum haritası çıkarmak için genellikle internet siteleri kullanılmaktadır. Doğum haritası çıkarıldıktan sonra, saat yönünde ilerleyerek haritayı yorumlamak gerekmektedir.

Doğum haritası üzerinde 12 tane ev bulunmaktadır. Bu evlerin her biri insan hayatındaki farklı değerleri temsil etmektedir. Bu evler şunlardır:

 1. Ev: Yükselen burcu ve çevresel faktörler.
 2. Ev: Maddi konular.
 3. Ev: Akrabalık, kardeş ve arkadaşlık ilişkileri.
 4. Ev: Aile ilişkileri.
 5. Ev: Aşk ilişkisi ve romantik ilişkiler.
 6. Ev: Sağlık ve sıhhat.
 7. Ev: Diğer ilişkiler.
 8. Ev: Maddiyat ve paylaşım.
 9. Ev: Dünya sorunları.
 10. Ev: Kariyer.
 11. Ev: Sosyal ilişkiler ve hayat görüşü.
 12. Psikolojik ve ruhsal durum.

Tüm ev konuları ve burçlar aracılığıyla, kişiler doğum haritası üzerinde doğru yorumlamalar yapabilmektedir. Gezegenlerin hangi alanlarda yoğunlaştığı, kişilerin geleceği hakkında fikir vermektedir. Astrolojinin sağladığı önemli avantajlar arasında yer alan doğum haritası, kişilerin hayat planlaması yaparken başvurduğu bir sistemdir.

BAŞVURU / KAYIT FORMU


  Giriş Yap